De langzaamste Porsche ter wereld is tevens de duurste
Hoewel Porsche vooral furore maakt met sportauto’s en SUV’s komt de Duitse autobouwer nu met een iets ander voertuig. Deze door Porsche ontworpen camper is voorzien van een kingsize slaapkamer, parketvloer, 4K flatscreens en twee ligbaden. De woonmobiel is onlangs verkocht voor meer dan twee miljoen dollar.
De luxe camper van het merk Newell is onlangs verkocht aan een klant en is voorzien van alle mogelijke luxe. Porsche Design rustte het bijna 14 meter lange gevaarte uit met xenon-koplampen, keyless entry en uitschuifbare bedden. Ook een inloopdouche, eethoek, keuken, 4K flatscreen-tv’s en zachte zitbanken ontbreken niet.
De camper is 605 pk sterk en heeft een koppel van ruim 2600 Newtonmeter. De voorstoelen zijn voorzien van verwarming, koeling en massagefunctie. Ook parkeersensoren, achteruitrijcamera’s, GPS en Bluetooth-connectiviteit en surround sound speakers maken het leven aan boord aangenaam. Vier op het dak gemonteerde airconditioning-units zorgen voor verkoeling en koken doe je op inductie.
Tweedehands
Zo duur als deze door Porsche Design ontworpen camper hoeft het allemaal niet te zijn. Op de website van Newell zijn ook tweedehands exemplaren van onder de miljoen te koop. In tegenstelling tot wat de naam suggereert, zijn de motor en het onderstel niet afkomstig van het Duitse sportwagenmerk. In Europa moet je voor een camper als deze overigens over een vrachtwagenrijbewijs beschikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Porsche pakt uit met futuristisch superjacht
Voor wie rijker is dan de zee diep, is er een nieuw speeltje. Ontwerpers van Porsche hebben de ‘Royal Falcon One’ gelanceerd, een futuristisch ogend superjacht. In het speeltje voor miljardairs kun je de ‘kromme lijn’ van het design van de Porsche 911 herkennen. -
Steeds krapper op de achterbank door elektrisch rijden
Passagiers op de achterbank betalen de tol voor het elektrisch rijden. Zij worden in toenemende mate geconfronteerd met minder hoofdruimte, als gevolg van een scherp aflopende daklijn. Die leidt ook tot kleinere zijramen en dus minder uitzicht. Ontwerpers kiezen voor de aflopende daklijn zodat het rijbereik groter wordt. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Star Wars ruimteschip ontworpen door Porsche-designers
Designers van Porsche en Lucasfilm Ltd. hebben samen een ruimteschip ontworpen voor de nieuwe speelfilm ‘Star Wars: The Rise Skywalkers’. De projectteams werkten gedurende twee maanden samen in de ontwerpstudio’s in Weissach en San Francisco. Het resultaat is de ‘Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter’: een gedetailleerd, anderhalve meter lang schaalmodel.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Een bon voor een te brede auto?
‘Bij wegwerkzaamheden is een van de rijstroken vaak verboden voor auto’s die meer dan 2 meter breed zijn. De meeste moderne, grote auto’s zijn echter van spiegel tot spiegel vrijwel zeker meer dan 2 meter breed. Wat zegt de politie of de verzekering bij een ongeval met zo’n te brede auto?’, vraagt lezer Rik Koorenhof in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
Einde van het gezinsbusje: waarom de nieuwe Renault Scenic totaal anders wordt
Ook Renault stopt met het maken van gezinsbusjes. De komende generatie van de Scenic, waarvan het merk vandaag een voorbode heeft onthuld, wordt niet langer een zogenoemde MPV (Multi Purpose Vehicle) met bovengemiddeld veel ruimte. De opvolger gooit het over een heel andere boeg, en daar heeft het Franse merk goede redenen voor. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.