Britten gaan vrijuit bij snelheidsovertredingen in Europa
Een van de weinige positieve neveneffecten van de Brexit is dat de Britten de komende jaren waarschijnlijk minder buitenlandse boetes zullen ontvangen. De afspraak tussen EU-landen om elkaars flitsboetes te innen komt te vervallen, aangezien het Verenigd Koninkrijk geen EU-lid meer is.
Delen per e-mail
Het gaat op dit moment om een nagenoeg compleet theoretische situatie, aangezien niet veel Britten met de auto onderweg zijn op het vasteland van Europa, maar de richtlijn inzake grensoverschrijdende handhaving eindigt met de Brexit. Die richtlijn werd in 2015 ingevoerd en stond elk EU-land toe om een bestuurder te beboeten die een snelheidsovertreding beging in een ander EU-land.
Dat is goed nieuws voor Britse automobilisten, maar een slechte zaak voor veel EU-landen. Vooral Frankrijk zal de euro's van de gemiste flitsinkomsten gaan missen. Volgens Auto Express worden in dat land jaarlijks meer dan 500.000 Britse chauffeurs betrapt op te hard rijden. Hierdoor loopt de Franse overheid meer dan 60 miljoen euro per jaar mis. Naar alle waarschijnlijkheid zal nóg vaker gebruik worden gemaakt van onopvallende surveillanceauto's en laserguns, waarna snelheidsovertreders direct de boete moeten betalen.
Tegelijkertijd kunnen de Britten ook geen bekeuringen meer innen van automobilisten uit andere EU-landen. Naar verluidt wordt wel gewerkt aan een samenwerkingsverband om dit alsnog mogelijk te maken. Daarbij zouden de Britten het model kunnen overnemen van Zwitserland. Dit land is ook geen lid van de EU, maar snelheidsovertredingen vallen wel bij automobilisten uit andere landen op de mat. Het is niet bekend wanneer deze regeling wordt ingevoerd - als ‘ie er al komt.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De grootste wegpiraten van Frankrijk komen uit dit land
Engelsen zijn de meest beboete buitenlanders in Frankrijk. België bezet de tweede plaats wat snelheidsovertredingen betreft. Nederlanders staan ‘slechts’ op de vijfde plek met 206.102 bekeuringen. -
PREMIUM
Elektrische motorfiets is nog schaars en peperduur, maar ‘ook zó verslavend’
Ze hebben namen als Eva Ribelle en LiveWire, zijn enorm snel, muisstil maar helaas (nog) erg duur. Elektrische motoren zie je daarom nog niet veel rijden, maar zijn wel de overweging waard. -
AUTOTEST
Test Range Rover Evoque: plug-inhybride is schoner, zuiniger én goedkoper
Een driecilinder motor in een Range Rover? Enkele jaren geleden zou dat ondenkbaar zijn geweest. Maar de Evoque plug-inhybride maakt korte metten met alle vooroordelen. -
VRAAG & ANTWOORD
Mag je je telefoon gebruiken als je stilstaat voor het stoplicht?
,,Als je voor een rood verkeerslicht stilstaat, mag je dan wel je telefoon even pakken om te kijken of iemand je heeft geappt of een ander liedje op te zetten op Spotify?”, vraagt lezer Jos Klein. -
In dit land zijn Nederlanders boetekampioen
Nederlanders hebben in de eerste zeven maanden van dit jaar in België 87.129 boetes gekregen. Daarmee is ons land boetekampioen bij de zuiderburen. Frankrijk en Luxemburg eindigden op de plekken twee en drie.
-
PREMIUM
Garage wil klant laten gijzelen die dure auto meenam en er nu heel Europa mee doorrijdt
Hengeloër Mark de J. (39) moet worden opgespoord en gegijzeld in het huis van bewaring tot hij de Lexus waarin hij sinds vorig jaar augustus rondrijdt, heeft teruggegeven aan Peterman Exclusief in Enschede. Dat is de eis die het garagebedrijf deze week neerlegde in een kort geding. -
ANWB: vervangen halogeenlampen door led-lampen moet worden toegestaan
De ANWB wil dat het wettelijk wordt toegestaan om halogeen lampen in auto’s te vervangen door led-verlichting, net zoals dat in huizen gebeurt. Uit een test van de ANWB in samenwerking met de Duitse zusterclub ADAC blijkt dat dit veilig kan. Voor het achteraf inbouwen van led-lampen in auto’s zijn meerdere systemen te koop. Maar het gebruik ervan op de openbare weg is nu verboden. -
PREMIUM
Benzineprijs stijgt naar 1,81: dreigt een nieuwe olie-supercyclus?
Ondanks de coronapandemie zijn de olieprijzen afgelopen maanden hard gestegen. Automobilisten moeten aan de pomp al 1,81 euro aftikken en het nationale record van 2012 is helemaal niet ver weg. Markten houden bovendien rekening met een nieuwe supercyclus van de olieprijzen.