Brandweer heeft twee uur en 45.000 liter water nodig om Tesla te blussen
De brandweer van Clearfield County, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, is onlangs twee uur bezig geweest om een brandende Tesla te blussen. Meestal volstaat 1900 liter water om een autobrand te blussen, maar in dit geval was 45.000 liter nodig.
De brandweer rukte aanvankelijk uit met één bluswagen, maar die bleek niet in staat om de brandende Tesla te blussen. Uiteindelijk moest er versterking worden ingeroepen van drie brandweerkorpsen, die in totaal 45.000 liter water nodig hadden om de accubrand te doven. De blusactie nam meerdere uren in beslag.
De Morris Township Volunteer Fire Company liet op Facebook weten dat het snel duidelijk werd dat het hier niet ging om een standaard autobrand. De gloeiend hete lithium-ion batterij bleef keer op keer opnieuw ontbranden. ‘Zonder de velgen had je nooit kunnen weten dat de hoop verkoolde resten ooit een voertuig was geweest’, zo omschreef de brandweer het uitgebrande wrak.
Accu doorboord en in brand gevlogen
De Tesla Model S vloog in brand nadat de auto aan de onderzijde werd geraakt, wellicht door een object dat niet op de weg thuishoort. Daardoor werd de accu in de bodem doorboord en vatte die vlam. De drie inzittenden kwamen met de schrik vrij en er waren geen andere auto’s bij het incident betrokken.
Elektrische auto's zijn niet brandgevoeliger dan auto's met een verbrandingsmotor, maar áls er brand uitbreekt, is deze in de regel wel veel feller. Dat komt doordat er een kettingreactie kan ontstaan in de lithium-ion-batterij, die lastig onder controle te krijgen is. Om de brand compleet te blussen worden de auto's soms tot een week in een container met water ondergedompeld.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video1
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
PREMIUM
Massaal van een blauw naar een geel kentekenplaatje door helmplicht: ‘Je staat anders echt voor joker’
Een helm op met 25 kilometer per uur? De Westlander wil er niet aan. Dus worden snorfietsen en ‘Holleeder-scootertjes’ massaal omgebouwd naar een geel kenteken. -
PREMIUM
Mariska kon zoontje net op tijd redden uit brandende elektrische auto: ‘Hoorde ploffen en gesis’
Hoe brandgevaarlijk zijn elektrische auto’s? Niemand die het weet. Een databank met brandincidenten moet uitsluitsel geven. ,,Hij vloog uit het niets in brand.’’ -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
Remco (24) kocht zijn unieke Toyota van een Duitser die ’m de vangrail in reed: ‘Moest veel gebeuren’
Hij heeft al zeker twaalf auto’s voor de deur gehad in de paar jaar dat hij zijn rijbewijs heeft, maar toen Remco Versteeg (24) opeens deze unieke Toyota Cresta aangeboden kreeg, moest hij ook die auto hebben. Ook al reed de vorige eigenaar ’m half in de prak. ,,Echt een bucketlist-auto, dit.’’ -
-
-
PREMIUM
Zonnepanelen en elektrische auto's maken blussen anders: brandweer moet op bijles
BREDA - Leuk en aardig al die zonnepanelen en elektrische auto's, maar bij de brandweer zijn ze beducht. Voor levensgevaarlijke uitglijders en accu's die maar blijven branden. ,,We moeten hoognodig op bijles.” -
Zo duur is de grootste en zwaarste caravan ter wereld
Kleine caravans raken steeds meer in zwang, maar in de Verenigde Staten is meer kennelijk nog altijd beter. Daar komt binnenkort een 23.000 kilo wegende en 21,3 meter lange caravan onder de hamer.