Stad keurt vervoersplan site Sportpaleis goed: “We willen 60% van de bezoekers laten kiezen voor duurzaam vervoer”
AntwerpenStad Antwerpen heeft het aangepaste evenementenvervoersplan voor het Sportpaleis en de Lotto Arena goedgekeurd. Dat plan helpt met het oplossen van de mobiliteitsproblematiek bij evenementen. Het nieuw plan heeft als ambitie om 60% van de bezoekers met trein, tram of fiets te laten komen. Het vervoersplan zal jaarlijks worden geëvalueerd en indien nodig aangepast.
In 2005 maakte het Sportpaleis een eerste keer een evenementenvervoersplan. Dit plan bevatte de ambitie om 30% van de bezoekers met openbaar vervoer naar het Sportpaleis te laten komen en 10% via collectief vervoer. In 2013 ging het Sportpaleis nog een stap verder met een nieuw plan, waarvan de 50/50-ambities ondertussen bereikt zijn.
Trots op resultaten
De voorbije jaren werden verschillende maatregelen genomen om duurzaam vervoer aan de Sportpaleis-site te promoten. Zo creëerde de stad 660 plaatsen in fietsenstallingen en een taxistelplaats. Er werden ook parkings voor autobussen en een voortdurende opvolging van de mobiliteitssituatie voorzien. De tram brengt bezoekers van het Sortpaleis en de Lotto Arena naar 5.074 parkeerplaatsen op park-and-ride terreinen. Er werden ook enkele parkeergebouwen gerealiseerd in Merksem, op Linkeroever en op de Luchtbal.
Volgens Jan Van Esbroeck, managing director van het Sportpaleis, wordt er sinds 2007 ononderbroken gewerkt aan de verbetering van de mobiliteitssituatie. “Als onze bezoekers op een vlotte manier de site kunnen bereiken, betekent het ook dat de buurt weinig of geen overlast heeft. We zijn best trots op de resultaten die we tot nu toe haalden en die motiveren ons om nieuwe ambitieuze doelstellingen te poneren. De algemene belangstelling voor duurzaam vervoer helpt ons. Zo zien we bijvoorbeeld het aantal bezoekers dat met de fiets toekomt exponentieel stijgen.”
Nieuw ambitieus plan
Het nieuwe evenementenvervoersplan is nog ambitieuzer en bevat verschillende maatregelen om duurzaam vervoer te promoten. Deze zullen in de toekomst worden geïmplementeerd. Het gaat om de heraanleg van de Theunisbrug met voetgangersverbindingen en bewegwijzering. De uitbreiding van het aantal fietsenstallingen indien blijkt dat er structurele tekorten zijn. De stad zal ook beveiligde fietsenstallingen voor elektrische fietsen plaatsen. Tot slot komt er ook aangepaste communicatie over vervoersmogelijkheden aan bezoekers in functie van hun profiel.
“Dit nieuwe plan past in de modal shift die we voor Antwerpen realiseren”, zegt schepen voor mobiliteit Koen Kennis. “De ambitie nu is om 60% van de bezoekers de verplaatsing op duurzame wijze te laten maken. De recente opening van de drie park-and-ride zones rond de stad kunnen hierbij het verschil maken. Ook moedigen we fietsen aan, zie de upgrade die de Noordersingel de afgelopen jaren kreeg. Op lange termijn plannen we de afbraak van het Ringviaduct en overkapping van de snelweg, zodat de hele site nog beter bereikbaar wordt voor zachte weggebruikers.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wij mochten twee nachten op patrouille met de Scheepvaartpolitie: “Uithalers verbergen zich sinds kort in ‘Trojaanse containers’”
Antwerpen -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Groen protesteert tegen ‘geklungel’ stadsbestuur op Kielsevest: “Dit had ook een zomerbar kunnen zijn”
Een aperitiefmoment in de zon, in een groen decor: het klinkt aanlokkelijk. Maar in het geval van de Kielsevest smaakt het ook bitter. Een 20-tal mandatarissen en leden van Groen klaagden met een afterwork aan dat op deze plek twee waardevolle woningen en alle bomen verloren gingen. Terwijl de bouw van een brandweerkazerne er voorgoed is stopgezet. “Gepruts met bouwprojecten”, vindt de partij.Antwerpen -
PREMIUM
Truckers negeren verbodsborden en rijden 18-jarige en 55-jarige vrouw dood aan op stationsplein Berchem: vandaag staat vijftiger terecht
Twee ongevallen aan broodjeszaak Panos aan het station van Berchem die hadden vermeden kunnen worden. Twee dodelijke slachtoffers - een 18-jarige studente Verpleegkunde en een 55-jarige vrouw - die hadden vermeden kunnen worden. Als twee vrachtwagenchauffeurs zich maar aan de verkeersregels hadden gehouden. De trucker die de 55-jarige vrouw heeft aangereden, verschijnt vandaag voor de Antwerpse politierechtbank. Welke straf hij riskeert, hangt af van de tenlastelegging.Antwerpen -
PREMIUM
Eresaluut aan Antwerp: “Met die supporters forceer je al eens makkelijker een mirakel of twee”
Nee, die loepzuivere trap van Toby Alderweireld en de aardschok van 7 op de schaal van Richter in Deurne en omstreken: daar kun je ook als Beerschot-supporter niet onbewogen bij blijven. Toby verloste na 66 jaar niet enkel Antwerp, maar ook een stad die na sportief overwicht tussen de twee wereldoorlogen - zeven titels voor Beerschot, twee voor Antwerp - de scepter moest laten aan Brussel, Luik en Brugge. Erger nog: Lier, Mechelen, Beveren, Gent en Genk pakten titels waar we in Antwerpen van bleven dromen.Antwerpen
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
-
-
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUM
Van euforie naar teleurstelling en weer terug op de Bosuil na overwinning tegen Genk: “Morgen gaan werken? Ben je gek!”
Er werd gestrest, gevloekt en gehuild in het Bosuilstadion vandaag. Maar al die emoties werden de laatste minuut van de wedstrijd tegen Genk wonderbaarlijk onder de mat geveegd: Toby Alderweirelds goal deed de hel van Deurne-Noord opnieuw branden. Wij volgden de uitzinnige euforie mee vanop de eerste rij: “Je wil nu nergens anders ter wereld zijn dan hier.”Antwerpen