Reconstructie van schietpartij waarbij agent dodelijk schot loste
AntwerpenOp de hoek van de Plantin en Moretuslei en Quinten Matsijslei werd dinsdag een reconstructie gehouden van een schietincident. Onder andere een geesteszieke man (35) en de conciërge van het gebouw waren toen bij het voorval betrokken.
Delen per e-mail
Op 9 juli 2019 kreeg de Antwerpse lokale politie een oproep van een vrouw die zich zorgen maakte over haar 35-jarige zoon. De politie is daarop naar het appartement van de zoon op de Plantin en Moretuslei gegaan en werd er binnengelaten door de conciërge. De 35-jarige man zou daar met een mes uitgehaald hebben naar de conciërge. Hierop heeft de politie op hem gevuurd. De 35-jarige man is kort nadien aan zijn verwondingen overleden. De conciërge werd met verwondingen aan het hoofd afgevoerd naar het ziekenhuis.
Gelet op de betrokkenheid van de politie, had het parket opdracht gegeven aan het Comité P om het onderzoek voort te zetten. Het parket vorderde het labo, de wetsgeneesheer en een wapendeskundige om ter plaatse af te stappen. Vandaag wordt sinds 10 uur een reconstructie van de schietpartij gehouden in het gebouw. “We plaatsen er alle mensen die op het moment van het incident aanwezig waren samen. Op die manier kunnen we aftoetsen of hun verklaringen overeenkomen met de vaststellingen van een deskundige”, legt Kristof Aerts van het parket Antwerpen uit.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Antwerpen Eerste ziekenhuismedewerkers krijgen Modernavaccin toegediend: “Ik heb hier echt naar uitgekeken”
De eerste inenting met het Modernavaccin in België is een feit: Luc Clement (53), hoofdverpleegkundige van de COVID-afdeling, werd vanmiddag om 13 uur gevaccineerd in ZNA Middelheim in Antwerpen. Hij is een van de 120 personeelsleden van ZNA die vandaag een vaccin krijgen. “Ik heb geen minuut getwijfeld of ik het vaccin zou laten zetten, ik heb gezien wat het virus met een mens kan doen", aldus Luc. -
Antwerpen BloomUp matcht jongvolwassenen met erkend onlinetherapeut: “We verlagen de drempel en verkorten de wachttijden”
De Antwerpse start-up BloomUp helpt jongvolwassenen sneller de stap te zetten naar mentale ondersteuning. Door online enkele vragen te beantwoorden, worden ze meteen gematcht met 3 erkende psychologen of psychotherapeuten. De keuze is vrij en het kennismakingsgesprek gratis. -
Antwerpen Marktleider bioplastics verruilt haven Antwerpen voor Rotterdam
Het Braziliaanse petrochemische bedrijf Braskem verplaatst zijn opslagplaats voor bioplastics van de haven van Antwerpen naar Rotterdam. De keuze voor de Nederlandse stad is volgens ‘s werelds grootste producent van biopolymeren ingegeven door de goede weginfrastructuur van de Rotterdamse haven in combinatie met de moderne opslagfaciliteit. -
PREMIUM
Antwerpen Oplossing voor geschrapte KdG-graduaatsopleidingen in de maak: “Studenten hebben het al moeilijk genoeg”
Er is een oplossing in de maak voor de 200 studenten (en docenten) van drie graduaatsopleidingen van de Antwerpse Karel de Grote Hogeschool (KdG) die door het Grondwettelijk Hof geschrapt werden. Vlaams onderwijsminister Ben Weyts (N-VA) gaat het parlement vragen om een speciale bepaling in het volgende Onderwijsdecreet op te nemen zodat de gedupeerde studenten hun opleiding toch kunnen afmaken. Daarna doven de opleidingen wel uit. -
Antwerpen ‘Free Palestina’ roepen in Joodse wijk? Antisemitisch gedrag, vindt Unia
Unia heeft op zijn website gereageerd op de twee Antwerpse jongeren, beter bekend als de Skate Twins, die in de Joodse buurt skeelerden met een Palestijnse vlag. “Unia betreurt de actie van beide jongeren en vraagt aan de betrokken lokale spelers om alle nodige acties te ondernemen opdat zulke feiten zich niet zouden herhalen”
-
Antwerpen Antwerpse studenten vanaf februari welkom in vernieuwde studentenhome Ten Prinsenhove
De voormalige peda Ten Prinsenhove in de Antwerpse Koningstraat wordt vanaf februari opnieuw opengesteld voor studenten. Dat meldt erfpachthouder LIFE. De nieuwe studententoren ‘Prince’ telt 156 studentenwoningen en biedt ook plaats voor kortere verblijven, gastprofessoren of jonge professionals. -
Antwerpen Politie onderzoekt autobrand in Boomgaardstraat
In de Boomgaardstraat in Berchem heeft maandagnacht een lichte autobrand plaatsgevonden. -
Antwerpen Liever coronaboete dan gevangen te zitten op dak: overtreder lockdownfeestje klopt op raam om politie te verwittigen
De politie heeft dinsdagnacht een lockdownfeestje in de Lange Koepoortstraat stilgelegd. Alle aanwezigen werden geïdentificeerd en zullen een pv en een dagvaarding krijgen.