De gevangenis in de Antwerpse Begijnenstraat.
Volledig scherm
De gevangenis in de Antwerpse Begijnenstraat. © Ronny Meyers

Proefproject in Begijnenstraat voor gevangenissen in provincie Antwerpen: “Eén interview en je mag beginnen als cipier”

AntwerpenEén interview en je kan beginnen als penitentiair beambte in de gevangenissen van de provincie Antwerpen. De verplichte computertesten bij het selectiebureau Selor worden afgeschaft. Met dat proefproject pakt minister van Justitie Vincent Van Quickenborne (Open VLD) het personeelstekort aan in de gevangenissen van Antwerpen, Beveren en de Kempen. De nieuwe cipiers krijgen een tijdelijk contract. 

  1. “Een bougie op een roeiboot, is dat nu het beloofde vuurwerk?”: hoe het legendarische ‘Antwerpen 93’ met een flop begon, maar er een wereldstad van maakte
    PREMIUM

    “Een bougie op een roeiboot, is dat nu het beloofde vuurwerk?”: hoe het legendari­sche ‘Antwerpen 93’ met een flop begon, maar er een wereldstad van maakte

    “We zijn plots met een schok vooruitgegaan”, zegt Tom Lanoye. Wanneer Antwerpen zich in 1993 Culturele Hoofdstad van Europa mag noemen, betekent dat het begin van een nieuw tijdperk voor de stad. Wie waren de hoofdrolspelers tijdens dat iconische evenement, nu 30 jaar geleden? Wat viel er te beleven? En hoe sterk veranderde de stad? “Wandelaars struikelden over de paaltjes die de Meir plots autovrij moesten maken. De mensen noemden ze ‘bobkes’.”
    Antwerpen
  2. Antwerps onderzoeksproject over vagina's blaast drie kaarsjes uit: "Vaginale bacteriën duiken ook op de borsten op”

    Antwerps onderzoeks­pro­ject over vagina's blaast drie kaarsjes uit: "Vaginale bacteriën duiken ook op de borsten op”

    Het Isala-project van UAntwerpen blaast drie kaarsjes uit. Dat wordt gevierd met nieuwe onderzoeksresultaten. Zo analyseerden de wetenschappers de bacteriën in het speeksel en op de huid rond de mond, de liesstreek en de borsten. Daar vonden de onderzoekers bacteriën terug die ze ook in de vagina vonden. Isala gaat bovendien op zoek naar vrouwe die onder één dak leven, om te onderzoeken of deze vrouwen een vergelijkbaar vaginaal microbioom hebben.
    Antwerpen
  3. Tim (43) doet koffiebar tijdens ramadan al om 4 uur (!) ‘s ochtends open: “Mijn moslimvrienden een maand missen? Dat wil ik niet”
    PREMIUM

    Tim (43) doet koffiebar tijdens ramadan al om 4 uur (!) ‘s ochtends open: “Mijn moslim­vrien­den een maand missen? Dat wil ik niet”

    Tim Jensen (43), zaakvoerder van koffiebar Viggo’s op het Antwerpse De Coninckplein, heeft een hart voor zijn klanten. Oók voor zij die aan de ramadan deelnemen. Omdat Tim moslims tijdens de vastenmaand hun bakje troost wil blijven aanbieden, zwaait hij één keer per week om 4 uur de deuren open. “Iederéén is op dat vroege uur welkom. Behalve zatlappen na een nachtje stappen.”
    Antwerpen