Overnemer gezocht voor Antwerpse Boekenbeurs: organisator Boek.be in financiële problemen
AntwerpenAlle activa van boek.be, de belangenorganisatie van de Vlaamse boekensector en sinds 1932 organisator van de Boekenbeurs, staan te koop. De vzw kampt al enkele jaren met financiële problemen. Vanwege de coronacrisis kon de Boekenbeurs vorig jaar bovendien niet doorgaan. In september vorig jaar kreeg de organisatie al bescherming tegen schuldeisers. Op verzoek van Boek.be zelf werd de procedure aangepast, en werd op 19 februari een gerechtsmandataris aangesteld.
Delen per e-mail
De Antwerpse advocate Nathalie Vermeersch werd als mandataris aangesteld, en moet dus een overnemer vinden voor de activa van Boek.be. Het gaat dan onder meer om het merk, de goodwill en contracten met uitgevers. Het is vervolgens aan de ondernemingsrechtbank om te beslissen met welke overnemer in zee gegaan wordt.
“Het behoud van de tewerkstelling is daarbij volgens de wet primordiaal”, zegt Vermeersch. “Wat mij betreft vormt het menselijk kapitaal de grootste waarde van Boek.be. De personeelsleden kennen de contracten met de uitgeverijen, hebben alle contacten en weten hoe een Boekenbeurs georganiseerd moet worden.”
Of er genoeg potentiële overnemers zijn, kan Vermeersch momenteel niet inschatten. “Ik ben nog maar net aangesteld, en heb voorlopig nog niemand aan de lijn gehad”, zegt ze. “Maar Boek.be heeft dus zelf de vraag gesteld om een mandataris aan te stellen: ze moeten dus vermoeden dat er in de markt interesse is.”
Tot midden april kunnen geïnteresseerde overnemers bieden op de bezittingen van Boek.be. “Het moet in de etalage staan, en iedereen moet de kans krijgen om een dossier in te dienen”, meent Vermeersch. Vanwege corona kon de laatste editie van de Boekenbeurs enkel digitaal doorgaan. “Maar gegeven de omstandigheden is dat blijkbaar nog behoorlijk goed verlopen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAntwerpen
Onderzoekers UAntwerpen speuren naar garnalen, wormen en slakken in Antwerpse dokken
Zitten er garnalen, wormen en slakken in het water van de Antwerpse dokken? En wat zegt dat over de kwaliteit van het water in het havengebied? Die vragen proberen biologen van de Universiteit Antwerpen te beantwoorden. De komende weken hangen duikers speciale kooitjes in het water op om stalen te nemen. -
Antwerpen
Adil El Arbi en Bilall Fallah zijn jurylid bij jongerenfestival ‘Point of U’: “In deze nieuwe generatie zitten toekomstige Hollywoodfilmmakers”
Het regisseursduo Adil El Arbi (32) en Bilall Fallah (35) waren de voorbije twee weken jurylid bij het jongerenfestival ‘Point Of U’. De namen van de winnende filmmakers, YouTubers, TikTokkers en vloggers worden op zondag 18 april bekendgemaakt. Adil en Bilall herkennen zichzelf alvast in het jonge talent. “Filmen was onze passie. We hebben er hard voor gewerkt om regisseur te worden, het heeft ons bloed, zweet en tranen gekost”, zegt Adil. -
Antwerpen
Sint-Norbertuskerk op Dageraadplaats wordt gerestaureerd
De Sint-Norbertuskerk aan de Dageraadplaats in Antwerpen prijkt al sinds 2009 op de lijst van beschermde monumenten, maar is nu aan een grondige restauratie toe. De toren en de gevel van de kerk zullen worden aangepakt. Na de restauratie blijft de kerk dienst doen als parochiekerk, waar ook ruimte is voor orgelconcerten en andere muzikale opvoeringen. -
Antwerpen
Jongeren met drugs en kapmes in broek gearresteerd
De politie heeft dinsdag drie vermoedelijke drugdealers gearresteerd in Borgerhout. -
Antwerpen
Vleugel van Antwerpse gevangenis in lockdown na uitbraak
In de gevangenis van de Antwerpse Begijnenstraat is een vleugel in lockdown geplaatst na een - vooralsnog beperkte - uitbraak van het coronavirus. Dat bevestigt het Gevangeniswezen. Eén gedetineerde en twee personeelsleden hebben al positief getest.
-
Antwerpen
‘Rookwolk’ blijkt stofwolk: brandweer sluit rijstroken even af op Ring door misverstand
De Antwerpse brandweer rukte vanochtend uit naar de Ring voor wat even later een misverstand bleek. Een ‘rookwolk’ die daar uit de berm kwam werd door voorbijgangers aangezien als een teken van brand. Toen de brandweer op onderzoek ging, bleek het evenwel om stof te gaan, afkomstig van werkzaamheden onder de Ring. Door de interventie werden twee rijstroken tijdelijk afgesloten in de richting van Nederland. -
Antwerpen
Logopedisten maken therapieprogramma voor kinderen met stemproblemen: “Er was een tekort aan bestaand materiaal”
Op de Internationale Dag van de Stem publiceren logopedisten Charlotte Van de Pol (30) en Nathalie Gors (25) een therapieprogramma voor stemproblemen bij kinderen. “’Stem in de Plooi’ is gemaakt op maat van het kind. De bundel bevat spelletjes en aangepaste informatie voor zowel het kind als de therapeut”, aldus de twee logopedisten. -
Antwerpen
Magnifieke stadsvilla in Kloosterstraat wordt multifunctioneel gebouw met winkels, kantoren of horeca
In de Kloosterstraat op het Antwerpse Zuid is de restauratie en renovatie van het magnifieke Mercator-Orteliushuis begonnen. De historische stadsvilla wordt omgevormd tot een flexibel gebouw, waar eventueel winkels, kantoren en een café of restaurant kunnen komen.