KdG reikt erebachelor uit aan Mohamed El Bachiri: “Met lezingen zet hij zich in om de kloof in de samenleving te dichten”
AntwerpenDe Karel de Grote Hogeschool heeft vandaag een erebachelor uitgereikt aan Mohamed El Bachiri. Mohamed verloor zijn levensgezellin Loubna tijdens de aanslagen van 22 maart 2016 in Brussel. Nadien sprak hij de ‘Jihad van de liefde’ uit en zette hij zich actief in om te verbinden.
De Karel de Grote Hogeschool eerde vandaag Mohamed El Bachiri met een erebachelor in het studiegebied Sociaal Agogisch Werk. ”Ons hogeschoolcongres staat volledig in het teken van diversiteit en inclusie. Mohamed verloor zijn levensgezellin Loubna Lafquiri tijdens de aanslagen van 22 maart 2016 in Brussel. In het programma De Afspraak sprak hij de ‘Jihad van de liefde’ uit en ontroerde hiermee heel de natie”, zegt Algemeen Directeur Veerle Hendrickx.
Mohamed El Bachiri is zeer vereerd met deze erebachelor. “Ik bedank KdG uit de grond van mijn hart”, vertelt hij. “Het raakt me erg. Ik draag de titel op aan mijn vrouw en aan alle mensen die zich blijven inzetten om samen te leven. Die mensen proberen te verbinden, ondanks de verschillen. Aan jullie studenten geef ik graag de boodschap mee om altijd het accent te leggen op het menselijke en om altijd empathie te tonen, want dat is erg belangrijk. Onze wereld heeft dat nodig. Door jezelf te verplaatsen in de ander, zal je die beter kunnen begrijpen, helpen en samenleven.”
Lezingen
Mohamed blijft zich actief inzetten om te verbinden. “Dat blijkt ook uit zijn boodschap naar onze studenten”, zegt opleidingshoofd Mario Haine. “Hij geeft hierover ook lezingen in scholen en cultuurcentra. Het was vanuit deze uitmuntende inzet om de kloof in de samenleving te dichten, dat de bacheloropleiding Orthopedagogie hem voordroeg om een erebachelor te krijgen.” Mohamed nam de erebachelor al eerder in ontvangst omdat hij niet aanwezig kon zijn op het hogeschoolcongres.
Karel de Grote Hogeschool zal voortaan jaarlijks een erebachelor uitreiken. Hiermee plaatst KdG de schijnwerpers op mensen die een belangrijke positieve bijdrage leveren aan de samenleving.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
UITGETEST. Wij gingen hamburgers eten op Dripfest: “Streetfood voor de gegoede klasse”
Antwerpen -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Cultuurevent Ontpopt! komt naar 5 Deurnse buurten
Tussen 7 en 11 juni komt Ontpopt! on tour naar de Deurnse buurten Kronenburg, Silsburg, Bosuil, Vliegveld en Eksterlaar met een gratis cultureel programma voor jong en oud.Deurne -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’
-
Drugscrimineel kraakt medische databank voor adressen van dokwerkers, advocaten en journalisten
Antwerpen -
-
-
Stadhuis en Grote Markt kleuren maandag rood en wit: Antwerp-spelers gehuldigd voor fantastisch seizoen
Of The Great Old nu kampioen wordt of niet, er wacht de spelers, de crew en de supporters op maandag 5 juni een onvergetelijke hulde op de Grote Markt. Ze wonnen immers al de Belgische bekerfinale. Als Antwerp FC ook nog eens de landstitel pakt, is dat een unicum in de 143-jarige geschiedenis van het stamnummer 1.Antwerpen -
IN BEELD. Meesterwerk Ensor nagemaakt … met 19.000 eclairs
Opvallend tafereel zaterdag aan het KMSKA: aan het museum op het Antwerpse Zuid hebben bakkers met liefst 19.000 eclairs James Ensors bekende schilderij De Intrige gereconstrueerd. De taartjes werden daarna verkocht ten voordele van vzw KickCancer, een stichting tegen kanker.Antwerpen