Kast kan virussen doden in 90 seconden dankzij UV-C-licht: “Ideaal om kleren maar ook bestek te desinfecteren”
Een kast die bacteriën en microben kan doden in 90 seconden door gebruik te maken van UV-C licht: in tijden van corona zal dit veel mensen als muziek in de oren klinken. De Mechelse standen- en interieurbouwer Tailormate komt naar buiten met een desinfectiekast voor de retailsector. De kast werd Ray gedoopt, een knipoog naar de UV-C-straling.
Ray ziet eruit als een gewone kleerkast aan de buitenkant, en ook aan de binnenkant zie je weinig opvallends. Tot je het blauwige licht aansteekt. Dat licht is UV-C licht en kan je omschrijven als het gevaarlijke broertje van UV-A en UV-B licht. In tegenstelling tot de A- en B-varianten is UV-C licht een dodelijke UV-straling dat - gelukkig - volledig wordt tegengehouden door de atmosfeer. Wanneer je in aanraking komt met UV-C-licht kan dat zeer destructief zijn voor huidcellen en kan het weefsel aantasten.
In dat opzicht kan UV-C licht dus toegepast worden voor het doden van bacteriën en microben. Het Mechelse Tailormate heeft die UV-C stralingen nu gebruikt om een speciale kast, Ray genaamd, te ontwikkelen om kleren maar ook glazen, bestek en borden, te desinfecteren.
“Wetenschappelijk onderbouwd”
“De UV-C technologie waarmee Ray te werk gaat is wetenschappelijk onderbouwd, snel en efficiënt. De golflengte van een UV-C straal is kiemdodend. Micro-organismen zoals bacteriën, schimmels en virussen overleven de straling niet. Ook het coronavirus wordt door Ray volledig geneutraliseerd. Dankzij deze specifieke eigenschap is UV-C een droge, ecologisch verantwoorde en effectieve oplossing om zonder chemicaliën alledaagse voorwerpen te desinfecteren”, vertelt zaakvoerder Vincent Goovaerts. Een studie aan de Boston University zou inderdaad aantonen dat UV-C micro-organismen kan doden en dus effectief zou werken op het nieuwe coronavirus.
Ray is standaard verkrijgbaar in twee versies (Design Line en Slim Line), in twee maten (Little Ray en Big Ray) en in vier verschillende afwerkingen (Black, White, Oak en Walnut). Bovendien is Ray ook vlot aan te passen aan de look and feel en noden van elke winkel of bedrijf.
Voor een kleine Ray betaal je vanaf 2.400 euro, een grote begint aan een prijs van 2.999 euro.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
PREMIUMAntwerpen
Waagnatie wordt walhalla van hapjes: wat kan je verwachten tijdens Antwerpen Proeft?
Vier dagen lang genieten van de meest uiteenlopende gerechtjes? Het kan in het verlengde hemelvaartweekend. Van donderdag 26 mei tot en met zondag 29 mei vormt de Antwerpse Waagnatie het decor voor de veertiende editie van Antwerpen Proeft. Op het foodfestival bieden gerenommeerde restaurants, jong keukentalent en gevierde tv-chefs hun signatuurgerechten aan voor maar 6 of 7,5 euro. Drie chefs verklappen alvast wat ze je zullen voorschotelen: “Ons gerecht is wellicht niet voor iedereen weggelegd, maar het geeft wel aan welke eigenwijze koers we varen.” -
Antwerpen
Politie arresteert drie geseinde personen bij controle in hotel
De politie heeft het voorbije weekend 78 hotelgasten in de stationsbuurt geïdentificeerd. Het hotel bleek haar gasten niet op een correcte manier te registeren. -
Vier Antwerpse scholen voeren actie voor schone lucht
In Antwerpen is vrijdagochtend aan vier scholen actie gevoerd voor schone lucht. Het gaat om initiatieven van verschillende milieu- en burgerorganisaties in het kader van de actieweek “(wel)KOM op straat”. -
Antwerpen
Nog hele weekend vlootparade langs de Schelde
Woensdagavond vierde de Marine haar 75ste verjaardag in bijzijn van koning Filip met een heuse vlootparade op de Schelde. De festiviteiten zijn echter nog niet afgerond: de rest van het weekend kan iedereen langs om gratis een kijkje te nemen in de negen aangemeerde marineschepen.
-
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Antwerpen
Brandweer kreeg 94 oproepen tijdens en na onweer: “Het ging vooral om wateroverlast”
Tijdens de hevige onweersbui die donderdagnamiddag over Antwerpen trok, kreeg de brandweer een verhoogd aantal meldingen binnen. De ploegen zijn momenteel nog volop bezig met het leegpompen van kelders.