15 appartementen krijgen klimaatvriendelijke renovatie met steun van stad: verouderde Brabo I op Linkeroever bijt spits af
AntwerpenStad Antwerpen voorziet financiële steun voor de klimaatvriendelijke renovatie van 15 verouderde appartementsgebouwen. Woonblok Brabo I op Linkeroever zal als eerste vernieuwd worden. De eigenaars betalen daarvoor samen een bedrag van 4 miljoen euro, dat deels wordt terugbetaald door de stad.
Tegen 2030 wil Antwerpen de uitstoot van CO2 op haar grondgebied halveren en tegen 2050 wil de stad klimaatneutraal zijn. Een kwart van de uitstoot wordt veroorzaakt door de huishoudens. Dat komt omdat een groot deel van de appartementen uit de jaren ‘60 en ’70 stammen en niet meer voldoen aan de huidige isolatie- en energienormen. “Deze verouderde gebouwen hebben een klimatologische make-over nodig", zegt Schepen voor leefmilieu Tom Meeuws. “We staan voor een grote Antwerpse renovatiegolf, waarbij alle eigenaars samen investeren in hun ganse gebouw. Ze verhogen hierdoor hun levenskwaliteit, verzekeren de financiële waarde van hun woonst en helpen de Antwerpse klimaatdoelen te realiseren.”
Om een maximale klimaatwinst te realiseren, begeleidt de stad 15 grote verouderde appartementsgebouwen in een energetisch renovatietraject. Dat zijn 173 wooneenheden die binnen enkele jaren veel energiezuiniger zijn. Het iconische appartementsgebouw Brabo I op Linkeroever is een van de eerste projecten waar de werken binnenkort starten. De bewoners keurden recent een investering goed van 4 miljoen euro. Daarmee krijgen 150 gezinnen een kwalitatieve, veilige en duurzame leefomgeving én wordt de skyline van Antwerpen getransformeerd. Naast het vernieuwen van de gevelbekleding, extra isolatie en het aanpassen van de technische installaties, zullen ook de terrassen volledig vernieuwd en vergroot worden.
30.000 euro per wooneenheid
De gemiddelde kostprijs per wooneenheid van de renovatie in Brabo I is 30.000 euro, een bedrag dat de eigenaars zelf moeten betalen. De stad voorziet een renovatiecoach die deze eigenaar begeleidt met een financieel plan. Daarnaast krijgen meer dan 60 bewoners na de werken ongeveer 9.000 euro terug dankzij de Antwerpse toelage woningrenovatie. De rest van het bedrag kan mogelijk renteloos geleend worden, afhankelijk van het inkomen. De stad voorziet daarvoor een bedrag van 1,15 miljoen euro.
Bewoonster Sonja Lorrentop, voorzitster van de Vereniging van Mede-Eigenaren (VME) van Brabo I, is tevreden met de steun van de stad. “Voor ons betekent het project dat we nog jaren zullen kunnen wonen in een goed en veilig gebouw”, legt ze uit. “Dat de werken bovendien zorgen voor een mooier uitzicht van het gebouw én aan een aanvaardbare en voor iedereen haalbare prijs uitgevoerd worden, is ook een enorm pluspunt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Antwerpen
Voormalig JJ House onder bewind van El Kaouakibi wordt nieuwe evenementenlocatie 'Jacques’
Het Jacob Jordaenshuis in de Reyndersstraat in hartje Antwerpen is omgevormd tot de nieuwe evenementenlocatie ‘Jacques’. Het 17e-eeuwse huis stond tot voor kort nog bekend als JJ House en werd uitgebaat door Point Urbain BV, de failliete organisatie van Sihame El Kaouakibi. -
PREMIUMAntwerpen
Young Chef Ruben Christiaens: “Geen diploma, ik zoek liever zelf uit hoe het werkt”
Hij trok de deur van hotelschool Spermalie achter zich dicht toen hij amper 15 was. “Ik zocht liever zélf uit hoe alles werkte”, zegt hij daarover. En zie nu: tien jaar later mag Ruben Christiaens (25) van restaurant Vintage in Kontich zichzelf Young Chef van Michelin noemen, inclusief een ster. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Antwerpen
Stad organiseert nieuwe opvang voor thuis- en dakloze jongvolwassenen
Vanaf augustus zal de stad Antwerpen een nieuwe opvang voor thuis- en dakloze jongvolwassenen organiseren in onthaalcentrum Pension Van Schoonhoven in de Van Schoonhovenstraat. Concreet gaat het over een 12-tal kamers die 24 op 7 beschikbaar zijn, het is de bedoeling dat aantal op te schalen naar 22. -
Borsbeek
Borsbeek leent 3,5 miljoen euro van de stad Antwerpen om twee gemeentescholen open te houden
Borsbeek leent 3,5 miljoen euro van stad Antwerpen om zijn twee gemeentescholen De Klinker en Academia open te kunnen houden. Nog tot 2025 kunnen beide scholen terugvallen op het netwerk van AG Stedelijk Onderwijs. Indien beide gemeenteraden de fusie tussen de gemeente en de stad goedkeuren, neemt het Antwerpse stedelijke onderwijs wel de scholen volledig over.
-
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Antwerpen/Berchem
RECONSTRUCTIE. Familie vermoorde bankier blijft achter met vragen; schoonheidsspecialiste herinnert zich amper iets
Hoe kwam de vermoorde privébankier D.V. (58) bij de 46-jarige schoonheidsspecialiste Kathleen H. uit Borgerhout terecht? Het Antwerpse gerecht probeerde meer duidelijkheid te krijgen tijdens een reconstructie maar Kathleen H. hield de boot af. Zij herinnert zich amper iets. “Tot groot verdriet van de familie van het slachtoffer”, stelt advocaat Nina Van Eeckhaut die de partner van D.V. bijstaat.