Nederland met kleine selectie naar eerste wereldbeker veldrijden
Nederland doet met een vrij kleine groep mee aan de eerste wereldbekerwedstrijd veldrijden van het nieuwe seizoen, komend weekeinde in Tabor in Tsjechië. Bondscoach Gerben de Knegt selecteerde zes mannen en negen vrouwen.
Delen per e-mail
De selectie bestaat bij de heren uit Lars van der Haar, Corné van Kessel, David van der Poel, Stan Godrie, Maik van der Heijden en Gosse van der Meer. De negen vrouwen die meegaan zijn Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst, Lucinda Brand, Yara Kastelijn, Inge van der Heijden, Shirin van Anrooij, Denise Betsema, Puck Pieterse en Sophie de Boer.
De gezondheidssituatie in Tsjechië laat pas sinds vorige week weer wedstrijdsport toe en wij raden de sporters aan hun bewegingen buiten het wedstrijdterrein daarom zoveel mogelijk te beperken. Op dit moment mogen alleen profs hun sport beoefenen in ons land, daarom vaardigen we alleen veldrijders voor de elite-categorieën af", aldus De Knegt.
De wereldbeker veldrijden is vanwege het coronavirus uitgedund en bestaat voorlopig uit vijf wedstrijden. Na Tabor volgen Namen (20 december), Dendermonde (27 december), Hulst (3 januari) en Overijse (24 januari).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Duitse zwembond strikt Jacco Verhaeren
Jacco Verhaeren heeft een nieuwe baan. Hij gaat in Duitsland aan de slag bij de nationale zwembond DSV. Verhaeren gaat zich vooral richten op de talentvolle jeugd en zal een nieuw trainingsconcept ontwikkelen voor de 50 tot 200 meter. -
Brand en Van Aert winnen Zilvermeercross
Lucinda Brand heeft opnieuw een zege bijgeschreven in het veldrijden. De Rotterdamse won de Zilvermeercross in Mol. Ze reed in de laatste ronde van het zanderige parcours weg van Denise Betsema, die als tweede over de finish croste. Marianne Vos eindigde als derde en maakte er een compleet Nederlands podium van. -
Griekse zeilbond ontslaat van misbruik beschuldigde official
De Griekse zeilbond heeft vicevoorzitter Aristides Adamopoulos ontslagen na onthullingen van zeilster Sofia Bekatorou. De winnares van olympisch goud in 2004 (Athene) en brons in 2008 (Peking) vertelde afgelopen week dat ze seksueel was misbruikt door een hooggeplaatste official van de nationale bond. Het zou gaan om Adamopoulous. -
NOC*NSF: helft Nederlanders sport minder door tweede lockdown
44% Van de Nederlanders heeft minder gesport door de coronamaatregelen en de tweede lockdown. Dat blijkt uit een nieuwe meting binnen het onderzoek ‘Sportgedrag en effecten coronapandemie’, uitgevoerd door Ipsos in opdracht van NOC*NSF. Vooral kinderen, jongeren en 65-plussers zijn gestopt met sporten in december. -
Spaanse Dakar-coureur laat navigator achter in woestijn
Tussen de Dakar-coureur Ricardo Ramilo Suárez en diens navigator Xavi Blanco Garcia zal het vermoedelijk nooit meer goed komen. Suárez liet Garcia gisteren tijdens de rally namelijk achter in de Saoedische woestijn.
-
VIDEO
Nederlandse primeur De Blois met verrassende zege in WB snowboardcross
Snowboarder Glenn de Blois heeft als eerste Nederlander een wereldbeker op olympische discipline cross gewonnen. De 25-jarige Westlander was de beste in de snowboardcross van het Italiaanse Chiesa in Valmalenco. -
Interviews met turnslachtoffers getoetst op fouten
Het Instituut Tuchtrechtspraak (ISR) laat extern onderzoek doen naar de gang van zaken rond de interviews die het heeft gedaan met drie slachtoffers van turnmisbruik. Die hadden een klacht ingediend over gebrekkige gespreksverslagen. -
Succesvolste Nederlandse motorcoureur De Vries op 77-jarige leeftijd overleden
Voormalig motorcoureur Jan de Vries is afgelopen donderdag op 77-jarige leeftijd overleden. De Vries was 14-voudig grandprixwinnaar. Hij werd twee keer wereldkampioen in de 50cc.