Hippische bond KNHS: Als je je niet kan voorbereiden, heeft het geen zin om te gaan
Volgens de hippische sportfederatie KNHS is een jaar uitstel van de Olympische Spelen van Tokio in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus de meest logische beslissing.
,,Laat ik voorop stellen dat wij de lijn van NOC*NSF volgen en samen optrekken”, zegt algemeen directeur Theo Fledderus. ,,Maar als ik reëel ben: we hebben geen idee wanneer we onze normale dingen weer kunnen gaan doen. Begin april gaat niet lukken, dat lijkt me wel zeker. Er zijn te veel onduidelijkheden.”
,,Wat we nu gezamenlijk doen, is het Internationaal Olympisch Comité vragen om een tijdspad”, vervolg Fledderus, voormalig directeur van NOC*NSF. ,,Wanneer wordt wat besloten. We willen duidelijkheid. Hoe gaat het met de selectieprocedure? Maar los daarvan, hebben we geen idee of we in augustus al weer kunnen sporten. Aanvankelijk zou het IOC dacht ik medio mei een beslissing nemen.” Inmiddels is bekend dat die beslissing eerder komt.
Een of twee maanden uitstel lijkt Fledderus vrijwel onmogelijk. ,,Dan staan er allerlei evenementen gepland die ook niet zo maar geschrapt kunnen worden. En hoe zit het met de beschikbaarheid van hotels? Wat vinden grote sponsoren in de Verenigde Staten ervan? Dat ook nog eens los van het feit dat er geen garantie is dat in september alles wereldwijd weer goed is. Ik verwacht dat de lijn van de UEFA bij het Europees kampioenschap voetbal wordt gevolgd en dat het uitstel voor een langere periode is, voor een jaar bijvoorbeeld. Misschien is dat ook wel het beste.”
De KNHS, die tien ruiters (en paarden) in drie disciplines (springen, dressuur, eventing) afvaardigt naar Tokio, heeft minder problemen de selectieprocedure af te handelen. Fledderus: ,,We zijn geplaatst, maar moeten alleen nog de individuele ruiters selecteren. Om dat te doen, heb je natuurlijk wel wedstrijden nodig. Bovendien, als je niet de gelegenheid hebt je goed voor te bereiden, heeft het geen zin om te gaan. Iedereen wil pieken in Tokio, maar dan moet het wel mogelijk zijn in topvorm te komen. En daar ziet het vooralsnog niet naar uit.”
Bovendien maakt het in dat opzicht nogal verschil uit welk deel van de wereld je komt. Fledderus: ,,In Azië lijkt weer veel mogelijk, maar hier staan we nog aan het begin van de crisis. Eerst dachten we nog: als we het een beetje rustig aan doen, komt het wel goed. Dat is voorbij en het ergste moet nog komen. De overheid is ons daar met steeds verder gaande maatregelen stapje voor stapje op aan het voorbereiden. En wat staat de mensen in bijvoorbeeld Zuid-Amerika nog te wachten? We weten het niet. Wat we weten, is dat het niet snel voorbij gaat.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rinus ‘Veekay’ start net als vorig jaar als derde in Indy 500
Rinus ‘Veekay’ van Kalmthout heeft zich net als vorig jaar als derde gekwalificeerd voor de beroemde Indy 500. Hij start daarmee op 29 mei op de eerste startrij op de Indianapolis Motor Speedway. De 21-jarige Nederlander klokte een gemiddelde snelheid van 233,385 mijl per uur (375,6 kilometer per uur) en moest alleen de Nieuw-Zeelander Scott Dixon en de Spanjaard Alex Palou voor zich dulden. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
Japanse premier houdt nu toch rekening met uitstel Spelen
Het uitstellen van de Olympische Spelen 'kan onvermijdelijk' worden als de uitbraak van het nieuwe coronavirus het onmogelijk maakt het evenement in zijn ‘volledige vorm’ te organiseren. Dat heeft de Japanse premier Shinzo Abe maandag gezegd. Een week geleden was Abe er nog vast van overtuigd dat de Spelen gewoon zoals gepland zouden doorgaan. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
PREMIUM
Jeffrey Herlings dit jaar succesvoller op huizenmarkt dan op de motor
Geen MXGP-rijder komt in 2023 beter voorbereid aan de start van het WK dan Jeffrey Herlings. Dat heeft wel een prijs: hij moet heel 2022 opofferen. -
Canada stuurt geen ploeg naar Tokio, uitstel Spelen dichterbij
Canada heeft zich afgemeld voor de Olympische Spelen in Tokio deze zomer. Het Canadees Olympisch Comité (COC) en het Paralympisch Comité (CPC) hebben de organisatie laten weten geen afvaardiging te zullen sturen als de sportevenementen deze zomer toch op de geplande datum worden gehouden. De bonden dringen aan op uitstel vanwege de coronacrisis. -
Poll/Update
Atletiekbaas Coe roept op tot uitstel Olympische Spelen
De voorzitter van de internationale atletiekbond, Sebastian Coe, heeft het Internationaal Olympisch Comité in een brief opgeroepen de Olympische Spelen uit te stellen. Volgens Coe is de start van de Spelen in Tokio op 24 juli niet haalbaar.