Handbalsters lijden op EK zware nederlaag tegen Duitsland, halve finale wordt lastig
Met samenvattingDe Nederlandse handbalsters hebben op het EK hun tweede nederlaag op rij geleden. De ploeg van de Zweedse bondscoach Per Johansson speelde een zwakke wedstrijd tegen Duitsland in Skopje en ging hard onderuit: 28-36.
Oranje verloor woensdag ook al van Frankrijk (24-26), na overwinningen op Roemenië (29-28) en het gastland Noord-Macedonië (30-15). Nederland sluit de hoofdronde af met wedstrijden tegen Spanje (zondag) en Montenegro (woensdag). De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de halve finales.
Oranje begon voortvarend tegen Duitsland en leidde al snel met 8-5. Vanaf dat moment begonnen de aanvallende fouten zich echter op te stapelen en kwam Duitsland vaak heel makkelijk tot scoren. De Duitse handbalsters scoorden viermaal op rij en leidden bij rust met 17-13. Die voorsprong kwam in de tweede helft niet echt meer in gevaar. Duitsland liep alleen maar verder uit en zegevierde uiteindelijk met acht treffers verschil. Angela Malestein maakte acht doelpunten voor Nederland. Laura van der Heijden, Nikita van der Vliet en Bo van Wetering troffen vijfmaal doel.
Keepster Yara ten Holte baalde van de 36 treffers die Nederland moest incasseren. ,,We wisten echt wat Duitsland ging doen”, zei ze bij Ziggo Sport. ,,Maar het ligt ook niet aan de tegenstander. Het ligt echt aan onszelf. We spelen niet met overtuiging. We moeten naar onszelf kijken. Het is nog niet voorbij, maar tegen Spanje moet het zondag wel veel beter. We moeten kijken wat we beter moeten doen en snel schakelen nu.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mike Tyson opnieuw beschuldigd van verkrachting in jaren 90: ‘Ik zei nee, maar hij bleef me aanvallen’
Mike Tyson wordt door een vrouw beschuldigd van verkrachting. Ze heeft een rechtszaak aangespannen in Albany, New York en stelt dat de voormalig bokser haar begin jaren 90 aanviel en verkrachtte. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Mikaela Shiffrin sprakeloos na wereldbekerrecord: ‘Ik zit vol emoties’
Mikaela Shiffrin heeft het recordaantal wereldbekerzeges van haar landgenote Lindsey Vonn verbeterd. De Amerikaanse skiester boekte op de reuzenslalom van het Italiaanse Kronplatz haar 83ste zege, één meer dan haar illustere landgenote. Shiffrin heeft nog vier overwinningen nodig om de legendarische Ingemar Stenmark uit de skiboeken te gummen. -
PREMIUM
Basis blijft broos voor handballers ondanks knap WK: ‘Wat we nodig hebben? Drie mannetjes extra’
Met blauwe schouders van de complimenten neemt Oranje vandaag afscheid van het WK handbal. Vriend en vijand roemen het pijlsnelle spel dat de ploeg van coach Staffan Olsson speelt. Maar voor een plaats in de top van de wereld is het allemaal nog net niet genoeg. Nederland komt mannetjes, kilo’s en lengte tekort. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.
-
Met video
Ongekend! Atlete stopt rondje te vroeg, gaat zelfs zitten maar tekent toch voor beste jaartijd
De Ethiopische Diribe Welteji heeft voor een huzarenstukje gezorgd in de indooratletiek. Tijdens een wedstrijd in het Franse Val-de-Reuil stopte de 20-jarige atlete op de 3000 meter een rondje te vroeg. Ze ging zelfs uitgeput op de baan zitten, veerde op toen ze door ‘haas’ Charlotte Mouchet op haar fout werd gewezen. 200 meter later Welteji alsnog de beste tijd van het jaar noteren: 8.33,44. -
-
-
LeBron James na nieuwe mijlpaal bijna topscorer aller tijden in NBA
LeBron James heeft een volgende flinke stap gezet naar het behalen van het NBA-record van meeste punten aller tijden. De 38-jarige Amerikaan van Los Angeles Lakers was tegen rivaal Los Angeles Clippers goed voor 46 punten, wat toch niet genoeg was voor de overwinning (115-133). -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.