Haagse tiener India Sardjoe pakt wereldtitel bij nieuwe olympische sport breakdance
India Sardjoe maakt furore in de breakdancewereld. De pas zestienjarige Haagse kroonde zich afgelopen nacht in New York als jongste deelnemer ooit tot wereldkampioene. Het betekende voor haar de kers op de taart, nadat ze eerder deze maand in Manchester al de Europese titel pakte.
De doorbraak van Sardjoe komt op een goed moment, want over twee jaar in Parijs maakt breakdance voor het eerst deel uit van de Olympische Spelen. Met de keuze voor danssport wordt gemikt op een jonger publiek, al langere tijd een speerpunt van het internationaal olympisch comité.
In de finale in New York liet Sardjoe zien goed met de spanning om te kunnen gaan. Ze stond in een battle tegenover voormalig wereldkampioen B-Girl Logistx. Ondanks de steun die de Amerikaanse kreeg van het thuispubliek, wist Sardjoe de vakjury het meest te overtuigen.
,,Om tijdens mijn eerste WK de wereldtitel te veroveren, en dan óók nog eens als de jongste, dat is allemaal plusplusplus”, reageerde Sardjoe, die haar danscarrière begon met het nemen van hip-hop lessen. ,,Ik ben dan ook superblij dat het allemaal zo is gegaan en met wat ik al allemaal heb bereikt tot nu toe.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
NBA-ster Luka Doncic verbaast met aankomst in apocalyptische ‘batmobiel’ op zes wielen
Topbasketballer Luka Doncic heeft weer eens indruk gemaakt in de NBA. In de zaal doet hij dat bij Dallas Mavericks bijna elke wedstrijd, maar nu heeft de Sloveen ook buiten het stadion van zich doen spreken. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Podcast De Pacer | Marathonspecifiek trainen en de gebroken heup van Lee Towers
Paniek in Rotterdam: Lee Towers heeft zijn heup gebroken, tien weken voor hij met zijn gouden microfoon moet pieken op de Coolsingel. -
PREMIUMmet samenvatting
Weer nekken shoot-outs Oranje in duel met België, maar nu na een heerlijk en open hockeygevecht
Nederland was in de halve finale van het WK hockey niet minder dan regerend kampioen België. Maar het kwam weer aan op shoot-outs. En dat acht-seconden-spel werd opnieuw verloren. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?
-
Atletiekfederatie: ‘Maximumwaarde testosteron transgenders in vrouwenwedstrijden moet omlaag’
De mondiale atletiekbond wil de regels voor deelname van transgenders in vrouwenwedstrijden aanscherpen. Het voorstel is om de maximumwaarde van testosteron nog verder omlaag te brengen. -
-
-
Mo Farah loopt in april laatste marathon in Londen: ‘Wordt emotioneel’
De Britse topatleet Mo Farah loopt op 23 april de marathon van Londen en dat wordt hoogstwaarschijnlijk de laatste keer. Het jaar 2023 is naar verwachting zijn laatste jaar als wedstrijdloper. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.