Freestyle-skiër Isabelle Hanssen definitief niet naar de Spelen: ‘Het voelt heel oneerlijk’
Freestyle-skiër Isabelle Hanssen mag niet naar de Olympische Spelen in Peking. Zo oordeelde de rechter in een kort geding dat de 27-jarige atlete had aangespannen tegen de Nederlandse Skivereniging, die haar niet heeft voorgedragen aan het NOC*NSF. ,,Iedereen in mijn omgeving mag naar de Spelen.”
Ze was er speciaal voor terug naar Nederland gevlogen. Een paar dagen trainen in het Zwitserse Laax moesten worden ingeruild voor een uren durend kort geding in de rechtbank. Het had haar alsnog een olympisch ticket moeten opleveren, maar dat lukte niet. Freestyle Skiër Isabelle Hanssen gaat niet naar Peking, zoals ze ook al niet aanwezig was op de Olympische Spelen van 2014 in Sochi en 2018 in Pyeongchang. Niet omdat ze er niet thuishoort, maar omdat de toegangseisen in Nederland vele malen hoger zijn dan de internationale.
,,Ik moet één keer in de top-4 van een wereldbekerwedstrijd eindigen of twee keer in de top-8”, legt Hanssen uit. Dat is haar niet gelukt. Vaak hoort ze in de belangrijkste internationale wedstrijden net bij de top-15. En dus wist ze in principe wel dat ze geen kans zou maken op olympische deelname.
Maar dat gold ook voor alpineskiër Maarten Meiners en hij werd door het NOC*NSF ‘op basis van bijzondere omstandigheden’ ineens alsnog aangewezen voor de Spelen. En dat gaf Hanssen een sprankje hoop. ,,Ik wilde via een kort geding alsnog plaatsing voor de spelen afdwingen, vooral omdat ik niets te verliezen had”, zegt ze. ,,Ik kon een beetje aandacht voor de sport winnen en maakte een kleine kans om alsnog naar Peking te mogen.”
Maar de rechter oordeelde niet in haar voordeel. En dus zit Hanssen voor de derde keer in haar carrière thuis terwijl haar teamgenoten en concurrenten meedoen aan de Olympische Spelen. ,,Het voelt heel oneerlijk”, geeft ze aan. ,,Het is alsof iedereen is uitgenodigd voor het eindfeest op school, maar ik niet mag komen. Iedereen in mijn omgeving mag naar de Spelen. Ook mensen die onder mijn niveau zitten. Ik vorm een team met een Duitse- en een Nieuw-Zeelandse atlete, met z’n drieën delen we dezelfde coach. Zij gaan wel. Een van hen is ietsje beter dan ik, de ander is wat minder dan ik.”
De Nederlandse Ski Vereniging doet ook helemaal niets voor ons, ze werken ons eerder tegen.
Maar deelname aan de Spelen lijkt er voor haar alleen in te zitten als ze zich de komende vier jaar flink verbetert of als de toegangseisen vanuit Nederland worden versoepeld, iets waar ze allang niet meer op rekent. ,,Vorig jaar hebben we versoepelingen aangevraagd, maar dat is afgewezen. Verder hebben we nooit contact met het NOC*NSF. De Nederlandse Ski Vereniging doet ook helemaal niets voor ons, ze werken ons eerder tegen. Ik zie daar voorlopig ook niets veranderen, tenzij sommige mensen met pensioen gaan. We hebben in Nederland veel freestyle-skiërs gehad, ook een paar hele talentvolle. Maar iedereen is gestopt omdat het ons zo verschrikkelijk moeilijk wordt gemaakt. Of ik wel doorga? Ik ga eerst een paar maanden lekker skiën. Dan zie ik daarna wel verder.”
En zo vliegt Hanssen, een illusie armer, morgen na een flitsbezoek aan de rechtbank weer terug naar Laax. En niet met de Nederlandse Olympische ploeg naar Peking.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
NBA play-offs
Thompson en Curry belangrijk voor Golden State, beslissingsduel Celtics dankzij monsterscore Tatum
Golden State Warriors heeft de halve finales van de play-offs om het kampioenschap in de NBA bereikt dankzij Klay Thompson en Stephen Curry. Het duo leidde hun team voorbij Memphis Grizzlies (110-96) en daarmee naar de finale. -
Wegens succes geprolongeerd: Major League Baseball keert terug naar Londen
De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB gaat vanaf 2023 weer wedstrijden spelen in Londen. Het worden de eerste wedstrijden in de Major League Baseball op Engelse bodem sinds 2019 toen Boston Red Sox en New York Yankees voor het eerst twee wedstrijden in het Olympisch Stadion speelden. Beide duels werden bijgewoond door zo’n 60.000 toeschouwers. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
Play-offs NBA: Bucks en Suns verliezen wedstrijd zeven en liggen eruit
Regerend NBA-kampioen Milwaukee Bucks en Phoenix Suns, de verliezend finalist van vorig jaar, zijn uitgeschakeld in de play-offs. Milwaukee verloor het beslissende zevende duel van Boston Celtics (109-81). Phoenix, de beste ploeg van het reguliere seizoen, ging ten onder tegen Dallas Mavericks: 123-90. -
Justin Thomas wint PGA Championship na zelden vertoonde comeback
De Amerikaanse golfer Justin Thomas heeft voor de tweede keer het PGA Championship gewonnen. De 29-jarige Thomas, die in 2017 al zegevierde op de Amerikaanse major, pakte in Tulsa (Oklahoma) de titel na een zelden vertoonde comeback.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Rentree gemaskerde held geeft 76ers weer hoop in play-offs: ‘Ik moet er even doorheen’
De rentree van vedette Joel Embiid heeft de basketballers van Philadelphia 76ers weer hoop gegeven in de play-offs van de NBA. De ‘Sixers’ wonnen voor eigen publiek het derde duel met Miami Heat met 99-79 en kwamen daardoor in de best-of-sevenserie terug tot 2-1.