Droomstart voor golfer Joost Luiten op Dutch Open; tweevoudig toernooiwinnaar aan de leiding
met VideoJoost Luiten had zich donderdag geen betere start kunnen wensen van de 102de editie van het Dutch Open. De 36-jarige golfer en tweevoudig winnaar van het toernooi voert na de eerste ronde het klassement aan met zeven slagen onder par op de baan van Bernardus in Cromvoirt. „Dit is een lekker begin en dat geeft vertrouwen voor de komende dagen.”
Voor Joost Luiten is zijn eerste plaats bovenaan het leaderboard een heel fijne opsteker. De 36-jarige Bleiswijker kende tot de start van het Dutch Open een slecht seizoen, met teleurstellende prestaties en resultaten. In de tien toernooien waar hij meedeed, haalde hij liefst zes keer de cut niet. Zijn beste resultaat is de tiende plaats in het Steyn City Championship in Johannesburg.
Op de wereldranglijst is Luiten zelfs weggezakt naar een positie buiten de top 400.Als een belangrijke reden gaf Luiten in de aanloop naar het toernooi van de DP World Tour aan dat hij moet wennen aan de veranderingen die hij doorvoert met zijn nieuwe trainer. „Dat heeft tijd nodig”, sprak Luiten eerder deze week.
Ik heb van te voren gezegd niet in een supervorm te verkeren, maar vandaag is het er wel opeens. Dat is ook hoe gek dit spelletje is
Gek spelletje
Dat Luiten echter op dag één al acht birdies (één slag onder par, red.) en maar één bogey (slag boven par, red.) op zijn scorekaart wist te zetten, vond ook hij verrassend. In de trainingen merkte hij dat de aanpassingen in zijn techniek effect hadden, nu was het zaak dat ook eens in een wedstrijd te laten zien.
Uitgerekend op ‘zijn’ toernooi, lukte Luiten dat dus op de eerste dag. „Ik heb van te voren gezegd niet in een supervorm te verkeren, maar vandaag is het er wel opeens. Dat is ook hoe gek dit spelletje is. Het enige wat je kan blijven doen is trainen en de juiste dingen doen, die je moet doen.”
Luid applaus
De winnaar van het Dutch Open in 2013 en 2016 wilde zich donderdag op Bernardus, waar hij met een luid applaus door het publiek werd ontvangen op de achttiende hol, nog niet rijk rekenen. „Het is nog maar één ronde, we hebben er nog drie te gaan. Maar dit is wel waar ik naar op zoek was. Dan is het heel lekker dat zo’n moment op dag één samenvalt”, sprak een dik tevreden lijstaanvoerder. Zijn voorsprong bedraagt één slag op een groepje van twee en twee slagen op vier golfers met een dagscore van - 4.
Druk eraf
Vanwege de aantrekkende wind had Luiten vooraf verwacht tevreden te zijn met alles onder par. Vooral op de lange holes met tegenwind was het gevaar groot om schade op te lopen. „Als je vier onder bent na zes holes, dan ga je schakelen en sta je anders in de wind. Op zo’n start hoop je vooraf, het haalt de druk er vanaf.”
Over dag twee wilde Luiten nog niet al te veel nadenken, nadat hij op de laatste hole bijna nog een eagle (twee onder par, red.) had gescoord. De bal rolde centimeters langs de hole. „Morgen kan het ook zomaar stormen in de ochtend of middag, dat zien we dan wel. Ik ga gewoon schot voor schot spelen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waterpolosters verslaan Canada en spelen tegen Griekenland in kwartfinale WK
De Nederlandse waterpolosters hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van de WK in Hongarije. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis won na een uitstekend derde kwart met 10-7 van Canada. -
Zo voorkom je een hoge telefoonrekening tijdens de vakantie
Niks zo vervelend als een gepeperde telefoonrekening op je mat, net als je thuiskomt van een ontspannende vakantie. Hoe zit het met je internetverbruik in het buitenland: moet je nou op je MB’s letten, of niet? -
Waterpolosters tegen Canada om plek in kwartfinale WK
De Nederlandse waterpolosters nemen het in de tussenronde van de wereldkampioenschappen in Hongarije zondag op tegen Canada. De speelsters van de Griekse bondscoach Evangelos Doudesis eindigden als tweede in de groep achter de Verenigde Staten, na een 22-1-zege op Zuid-Afrika. -
PREMIUM
Na je vijftigste op zoek naar een nieuwe baan: zo verging het Erik en Jan
Nederland telt een recordaantal openstaande vacatures, maar toch ervaren veel oudere werkzoekenden problemen bij het zoeken naar een nieuwe baan. Erik Kuiper en Jan Elzen moesten beiden opnieuw solliciteren na hun vijftigste. Dit zijn hun ervaringen. -
Samenvatting
Volleyballers boeken ‘belangrijke’ zege op Duitsland: ‘Vochten voor ieder punt’
De Nederlandse volleyballers hebben hun vierde overwinning geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza versloeg Duitsland in Quezon City, de grootste stad van de Filipijnen, in vier sets: 22-25 31-29 25-23 25-16.
-
Met video
Bagnaia en Fernández winnen in Assen, Bendsneyder geniet na vijfde plaats: ‘Veel mensen de mond gesnoerd’
Francesco Bagnaia heeft de 91ste editie van de Dutch GP gewonnen op het circuit van Assen. De Italiaan startte op pole position in de MotoGP en won de race ook voor het oog van liefst 104.244 toeschouwers in Assen. -
Mijn bevalling
Lisa (17) beviel plotseling: 'Bij de spoedpost zagen ze dat ik zwanger was én aan het bevallen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Lisa Kuijpers had op haar 17e een verrassingsbevalling: zij wist tot op het moment dat ze haar zoontje kreeg niet dat ze zwanger was. -
Schoonspringster Guurtje Praasterink naar finale op de 10-metertoren
Schoonspringster Guurtje Praasterink heeft bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Boedapest de finale gehaald op de 10-metertoren. De 19-jarige Nederlandse zette zondag in de halve eindstrijd de elfde score neer.