Debuut met glans: Karlien Sleper vrijwel zeker van deelname aan nieuw olympisch onderdeel
Monobobsleester Karlien Sleper heeft zich bij de wereldbekerwedstrijd van Innsbruck onder voorbehoud gekwalificeerd voor de Winterspelen van Peking. De eenmansbob vormt komende winter een nieuw olympisch onderdeel.
Sleper moest minimaal eenmaal in de top 12 eindigen op een World Cup. Dat deed ze zaterdag in Innsbruck bij haar debuut. Sleper kwam tot een totaaltijd van 1.51,35 en werd daarmee tiende.
De Nederlandse moet nog een kleine slag om de arm houden omdat ze bij de eerste zes monobobsters in de wereldbekerranglijst moet zitten, die niet in de tweemansbob uitkomen. Met de in Innsbruck behaalde punten is de kans groot dat Sleper daarin slaagt.
Kramp
Sleper vertelde nerveus aan de eerste run te zijn begonnen. ,,Het doel was om onder de 6 seconden te starten. De eerste run was precies 6.00. Ik maakte wat foutjes maar behield wel mijn snelheid. Ik was al super tevreden met de dertiende tijd.” Bij haar tweede optreden kwam Sleper tot een starttijd van 5,98, hoewel ze kort voor de start nog last kreeg van kramp.
,,Gelukkig was de fysio ook op de baan. Hij heeft me snel behandeld en moed ingesproken zodat ik toch vol vertrouwen aan de tweede heat begon. En nu haal ik meteen een top 10-notering en voldoe ik aan de eis voor uitzending naar de Spelen van NOC*NSF”, vertelde een verbaasde en geëmotioneerde Sleper.
,,Bij een debuut in de World Cup in de monobob meteen in de top 10 eindigen is een fantastisch resultaat”, zei Vincent Kortbeek, technisch directeur van de Bob- en Sleebond Nederland. ,,Kwalificatie voor de Spelen is nu wel heel dichtbij. Dit geeft veel vertrouwen richting de Spelen. We kunnen nu de juiste focus leggen richting de volgende wedstrijden.”
De winst in Innsbruck was voor de Amerikaanse Elana Meyers Taylor, die over twee runs 0,85 seconde sneller was dan de 28-jarige Sleper.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Jeroen Dubbeldam rouwt om ‘gouden’ paard De Sjiem: ‘Je was een vriend en een leraar’
Het voormalig toppaard De Sjiem van springruiter Jeroen Dubbeldam is overleden. De schimmel, waarmee de inwoner van Weerselo in 2000 olympisch goud won op de Spelen van Sydney, is 33 jaar oud geworden. -
Voormalig NBA-kampioen beschuldigd van bedreigen ex met pistool in bijzijn van kinderen: ‘Je bent dood’
Voormalig NBA-kampioen Rajon Rondo heeft een straatverbod gekregen in Louisville. De 36-jarige Amerikaan die dit seizoen uitkwam voor de Cleveland Cavaliers, zou er zijn ex-vriendin Ashley Bachelor hebben bedreigd met een vuurwapen in het bijzijn van hun kinderen. Volgens de vrouw zou hij haar zelfs met de dood hebben bedreigd. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Australië in rouw: cricketgrootheid (46) overleden na auto-ongeluk
De voormalige Australische cricketspeler Andrew Symonds, een vedette in zijn land, is verongelukt. De 46-jarige Symonds raakte met zijn auto om nog onbekende reden van de weg nabij het stadje Townsville en ging een aantal keren over de kop. Hij overleed ter plaatse aan zijn verwondingen.
-
PREMIUM
Alleen maar verliezers na vrijspraak Vincent Wevers
Turntrainer Vincent Wevers is vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. Het onderzoek van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) was volgens de tuchtcommissie ondeugdelijk. Dat geeft weinig vertrouwen voor vergelijkbare zaken in de toekomst. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Jeffrey Herlings dit jaar succesvoller op huizenmarkt dan op de motor
Geen MXGP-rijder komt in 2023 beter voorbereid aan de start van het WK dan Jeffrey Herlings. Dat heeft wel een prijs: hij moet heel 2022 opofferen.