Hoek kiest te laat voor plan-Schalkwijk: ruime nederlaag ondanks hattrick van invaller
DERDE DIVISIE | MET VIDEOOok de tweede competitiewedstrijd van het nieuwe jaar verliep voor Hoek spectaculair, maar bovenal teleurstellend. Tegen koploper GVVV keek de Zeeuwse derdedivisionist halverwege al tegen een kansloze achterstand aan. De trefzekere invaller Steve Schalkwijk redde in de tweede helft nog wel de eer, maar het kwaad was al geschied: 4-7.
Na de eerste speeldag van 2023 had Hoek iets recht te zetten. De Zeeuws-Vlamingen gingen met 5-4 onderuit bij Barendrecht en hadden dat vooral te danken aan een hele matige eerste helft (2-0 bij rust). Na de pauze kwam Hoek toen al een stuk beter voor de dag en werd een achterstand zelfs omgezet in een voorsprong (3-4), maar het bleek niet voldoende. Tegen koploper GVVV moest Hoek laten zien van dat duel geleerd te hebben.
Maar ook in eigen huis tegen de koploper van de derde divisie liep Hoek tegen een achterstand aan. GVVV had in de openingsfase het heft in handen en nam na zestien minuten een voorsprong via Byron Burgering. Een aanval over de linkerkant leverde de bezoekers vijf minuten later de 0-2 van Quincy Veenhof op. Weer een 0-2-achterstand in de eerste helft dus voor Hoek, dat zelf pas na een klein halfuur gevaarlijk werd.
Gilles Vandecandelaere kreeg namelijk een uitstekende kans namens Hoek, op aangeven van Robbe Goddyn, maar de inzet werd van de lijn gehaald. Verder dan die poging kwam Hoek niet, terwijl GVVV kansen bleef creëren en er daar ook nog twee van verzilverde. Het was, net als bij de 0-2, de gouden linkerkant van de koploper die Hoek twee keer omver blies. Genrich Sillé en een eigen goal van Alexander Embrechts bepaalden de ruststand op 0-4.
Na rust keerde Hoek met een andere achterhoede terug binnen de lijnen. Roycel James werd linksback, Artuur Zitterman speelde rechtsachter en het Embrechts vormde samen met de ingevallen Tom Vermeire het centrale duo. Goddyn bleef achter in de kleedkamer. Het kon de scoringsdrift van GVVV niet temperen, want binnen tien minuten lag de vijfde treffer er in. Jonathan Vergara Berio strafte balverlies van Mohammad Jabar zada keihard en fraai af.
Hattrick voor invaller
Met het inbrengen van spits Steve Schalkwijk hoopte trainer Pieter Ongena toch wat meer stootkracht toe te voegen bij Hoek en dat lukte ook, want Schalkwijk redde de eer voor de thuisploeg. Daarvoor had Burgering er echter wel al 0-6 van gemaakt en niet lang na Schalkwijks treffer tekende Vergara Berio voor de 1-7. Een fraaie treffer van Mathieu de Smet leverde vervolgens de 2-7 op en Schalkwijk maakte er vijf minuten voor tijd 3-7 van.
Het plan met Schalkwijk kwam dus te laat, maar wierp wel z'n vruchten af. De spits maakte in de 88ste minuut zelfs nog zijn derde van de middag en de 4-7. Wederom dus een doelpuntrijke nederlaag voor de Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist, na opnieuw een mislukte eerste helft. Scoren kan Hoek wel, maar dat doet het in 2023 pas als de tegenstander er al een aantal in heeft liggen. Te laat, dus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Middelburger Marvin Young wint in Dubai met Oranje onder 18
Voetballer Marvin Young uit Middelburg heeft donderdagavond in Dubai met Oranje onder 18 jaar gewonnen van Saoedi-Arabië. Het werd 5-1 in de eerste wedstrijd van de Football Federations Cup, een toernooi met ook Mexico en de Verenigde Arabische Emiraten. -
PREMIUMVIDEO
Grillig Hoek verliest spektakelstuk : ‘Ons hele seizoen in negentig minuten’
De wedstrijd op bezoek bij Barendrecht vatte het seizoen van Hoek tot nu toe treffend samen. De ploeg speelde zaterdag een belabberde eerste helft, maar liet in het tweede bedrijf zien dat het zich kan meten met de subtop van de derde divisie. Punten leverde het spektakelstuk echter niet op: 5-4. -
PREMIUM
Roycel James maakt na acht maanden weer minuten bij Hoek: ‘Ik doe gewoon mijn ding weer, lekker voetballen’
Na acht maanden blessureleed maakte Roycel James zaterdag bij Hoek zijn rentree in de competitie. De 30-jarige verdediger mocht in de uitwedstrijd tegen Barendrecht de tweede helft opdraven. ,,Het was effe wennen, maar ik heb wel weer genoten’’, zegt de Vlissinger.
-
PREMIUMTWEEDE KLASSE G/VIDEO
Week na verloren degradatiekraker deelt FC Axel een tikje uit aan SSV’65
In de tweede klasse G droeg FC Axel onderin de rode lantaarn over aan SSV’65. Zelf won de equipe van trainer Christoph Praet knap met 1-3 bij DBGC, terwijl SSV’65 met 4-1 over de knie werd gelegd bij Walcheren. -
-
-
PREMIUMTWEEDE KLASSE
Yerseke voelt zich bestolen, arbiter geeft later fout toe
De camerabeelden die Yerseke had vastgelegd, logen er niet om. De Bevelandse tweedeklasser had zaterdag in eigen huis tegen Zuidland recht op de drie punten, maar scheidsrechter Leo Uitterhoeve keurde in de 95ste minuut de 2-1 van Yerseke na overleg met de assistent-scheidsrechter van Zuidland af.Yerseke -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.