Zierikzee breekt pas in laatste tien minuten

Auteur: door Rudy Boogert |   maandag 22 maart 2010 | 08:19 | Laatst bijgewerkt op: maandag 22 maart 2010 | 09:12

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Frank van der Helm schiet de grootste kans van Zierikzee in de eerste helft over. foto Dirk-Jan Gjeltema

Frank van der Helm schiet de grootste kans van Zierikzee in de eerste helft over. foto Dirk-Jan Gjeltema

ZIERIKZEE - Een week na de stunt tegen koploper Dosko (3-2-zege) maakte Zierikzee het gisteren ook nummer twee Halsteren lastig.
Tot tien minuten voor tijd mocht de Schouwse derdeklasser zich verheugen in een 1-0-voorsprong. De Brabantse stormloop leverde in de slotfase toch nog twee doelpunten op, waardoor Zierikzee alsnog met 1-2 verloor. Door het puntenverlies van Dosko werd Halsteren de nieuwe koploper.

Een uur lang was het duel tussen Zierikzee en Halsteren gelijkwaardig. "Wij hadden het betere veldspel", vond Zierikzee-trainer Marco Groeneveld. "Maar we gingen slordig om met de ruimte." De kansenverhouding was voor rust in balans. Frank van der Helm kreeg de grootste doelrijpe kans namens Zierikzee, maar wachtte te lang. Na een kwartier moest Zierikzee overigens al verder zonder zijn aanvoerder Ben Verwest. Hij viel met een liesblessure uit.

In de tweede helft verscheen Halsteren binnen twee minuten levensgevaarlijk voor het doel van doelman Stefan Smalheer. De inzet belandde in het zijnet. Na een uur kwam Zierikzee op voorsprong. Van der Helm kopte een lange bal van Elmar Verhage door, waarna Ingmar Quist met een lob de openingstreffer maakte. "Vervolgens hebben we een half uur onder druk gestaan", erkende Groeneveld.

Halsteren gaf gas en kreeg kans op kans. Het duurde echter tot de tachtigste minuut voordat Halsteren van de nul af kwam. Uit de rebound van een corner maakte Toine van Mechelen gelijk. In de wetenschap dat koploper Dosko nog op 0-0 stond, joeg Halsteren ijverig op de winnende goal. Die viel in de 87e minuut. Paolo Fortunati bekroonde een rush met het winnende doelpunt.

In blessuretijd schrok Martijn van Grunsven toen vlak bij het doel de bal pardoes voor zijn voeten kwam. Een week geleden werd hij in een soortgelijke situatie matchwinnaar tegen Dosko, dit keer schoot hij echter naast.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.