Dagboek Johnny Hoogerland: Kansen

  vrijdag 22 juli 2011 | 07:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Johnny Hoogerland

Johnny Hoogerland

Ik besef dondersgoed dat die zware val al bijna twee weken is geleden.
Ook begrijp ik dat je niet steeds moet terugkijken, omdat je jezelf dan in de put praat. Maar wie me gisteren bezig heeft gezien, kan niet anders concluderen dan dat de chauffeur van de auto die me heeft aangereden me veel mooie kansen heeft ontnomen.

Ga maar na. Hoewel ik nog niet eens volledig hersteld ben, pakte ik op de Col Agnel toch zo maar zestien punten voor de bolletjestrui. Op zulke momenten spookt weleens door je hoofd wat er allemaal had kunnen gebeuren als ik wel fatsoenlijk had kunnen doorfietsen. Daar baal ik echt zó enorm van. Veel mensen weten dat. Ook m'n manager Aart Vierhouten leeft volop met me mee. Hij windt er geen doekjes om. 'Johnny jongen, als jij niet was gevallen, had jij die bollentrui meegenomen naar Parijs', zei hij me aan de telefoon.

En zo is het maar net. Ik raak daar zelf ook steeds meer van overtuigd. Ik was de eerste week echt in een bloedvorm. En het ging eigenlijk ook steeds beter. Ik had veel mooie dingen kunnen laten zien. Niet alleen voor de bolletjestrui, maar ook op andere vlakken. Want wat te denken over een mogelijke etappezege in de rit naar Saint-Flour? Over een goed klassement zal ik dan nog maar niet hebben. Dat had ook best gekund, al vond ik dat niet het belangrijkste.

Hoewel het gisteren de Koninginnenrit was met joekels van bergen zoals de Col Agnel, de Col d'Izoard en de Col du Galibier, ben ik er toch redelijk goed doorheen gekomen. Het ging weer knetterhard. Dat is terug te zien in m'n eigen uitslag: 39e op bijna achttien minuten. Het gebeurt bijna nooit dat je op die plek zóveel achterstand hebt op de winnaar.

Als alles volgens de regels was gegaan, zou er vandaag ook een man of tachtig zijn koffers hebben kunnen pakken. De limiet lag op 33 minuten. Dat gaat volgens een of andere ingewikkelde formule. Toen ik de finish passeerde, dacht ik meteen: nou, dat wordt een zware dobber voor veel jongens. Gelukkig heeft de organisatie over haar hart gestreken. En terecht, want die limiet stond wat mij betreft veel te scherp.

Vandaag wacht er weer een zware beproeving met onderweg de Col du Télégraphe, nog maar een keer de Col du Galibier en Alpe d'Huez, ook wel de Nederlandse berg genoemd. Het is al een poos geleden dat daar een Nederlander heeft gewonnen. Laat het vandaag dus maar gebeuren.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
hallo jonny
wij in limburg hebben je gevolgd het was geweldig je hebt ons mooi wielrennen laten zien .wij hebben van je.genoten.
je zal het nog zeer ver schoppen met je sport.
wij vinden het verschrikkelijk wat je is overkomen maar desondank heb je gevochten als een leeuw.
mijn man en ik wensen je heel veel sterkte met het wielrijden en zullen je blijven volgen .
morgen en zondag nog heel veel succes .
heel veel gr van henk en annie lemmens uit elsloo z-limburg
annie lemmens - 22-07-2011 | 23:59
Johnny, je hebt jezelf enorm op de kaart gezet, we hebben kennis gemaakt met een kanjer van een sportman, lik je wonden en volgend jaar.....dan neem je op een afgrijselijke manier revanche en fiets je ze er allemaal uit. Voor mij kan je niet meer stuk, ech niet!
Dank voor vele mooie sportmomenten , sterkte met de laatste loodjes en geniet van de rit op de Champs Elyssee!!
Fan - 22-07-2011 | 20:42

Ode aan Johnny uit Yerseke
--------------------------------------------

in Nederland denkt men aan de naam Johnny automatisch aan de koning van het levenslied : een Jordaanees .
22 jaar geledeen wisselde de man het tijdelijke met het eeuwige , een nieuwe drong zich op .
En of hij opstond , een klein mirakel dat hij nog opstond !!
Ik ben een fervent volger van de wielersport , en als de Tour begint het weer te kriebelen en gaat de tv aan , ook op
zondagen waarop Ik normaal andere dingen doe .
Wielrennen is een sport van vallen en opstaan , wie vergeet ooit de duik van Wim Van Est " mijn hart stond stil maar mijn
Pontiac tikte nog " ! Ik zag ze ook in bosjes vallen , dit jaar , Boonen , Van den Broeck , Vinokourov , ze eindigen op het
asfalt . Maar wat Flecha en jullie Johnny overkwamen tart elke verbeelding : Ze werden gewoon van de weg gekatapulteerd
door een volgwagen !
Van Hoogerland had ik eerder nog amper van gehoord , maar op die bewuste zondag duwde deze Johnny de ander even
opzij : niet vanwege de val , want die was spectaculair , de vellen bleven in de prikkeldraad hangen ,ietwat plastisch omschreven ;
Hoogerlands gesprek na de aankomst maakte een meer dan een onwaarschijnlijke indruk !
Wat verwacht U dan ? Een stevige vloek , een eeuwigdurende verwensing aan het adres van de vrouwelijke chauffeur die net
niet zijn loopbaan en zijn leven bijna verwoeste , een roep om wraak , een dreiging met rechtbank , schadeclaims en zo :
Niet dus ....
"niemand doet dit met opzet " indrukwekkend toch !! Hoogerland , geboren in Yerseke ,een mossel neig je dan te denken ,
als lid van deze op vergelding gerichte wereld ; Zou hoogerland echter niet eerder stammen uit een een strenge protestantse
omgeving ? die is in Yerseke en opmgeving ruim voorhanden ; Wortelt hij in de traditie van het ootmoedig dragen van het lot dat
de Here voor ons in petto houdt ? Het oog - om - oog -tand - om tand is oudtestamentisch en vervangen in het nieuw schrift :
het aanbieden van de andere wang ,de man heet dan ook Hoogerland ..
Ik Laaglander , zou de chauffeur naar de keel hebben gegerepen ,de eerste steen hebben geworpen -Johnny weent , verbijt en vergeeft !
Dat maakt het intervieuw tot het meest beklijvende stuk televisie sedert lang ...

vanuit Belsele ( Oost Vlaanderen )
Marcel Van Hese
Marcel Van Hese - 22-07-2011 | 18:41
Kop op Johnny !!

Ik kan het me enigsinds echt wel voorstellen dat je er enorm van baalt...
Maar je kan ook denken dat het allemaal nog veel erger met je had kunnen aflopen ..
Zo heefd mijn broer ex-prof wielrenner Lucien de Louw van de toenmalige Foreldorado/Golff ploeg twee jaar geleden tijdens een val met zijn fiets op de Postberg een dwarslaesie opgelopen en zit nu in een rolstoel (daar word je ook echt niet vrolijk van )
Je moet gewoon echt trots op jezelf zijn met wat je nu in de tour hebt laten zien ,en nog laat zien, en jou tijd komt echt nog wel ...
Blijf vooral in je zelf geloven en dan komt alles goed ...

Succes nog voor de komende dagen .
Audrey vd Geer / de Louw - 22-07-2011 | 14:24
Niet te veel denken aan wat had kunnen zijn , Johnny.
That's life en met prakkizeren schiet je niets op , verspilde tijd en energie.

Vlieg er nog maar een paar dagen volle bak in zoals je weeral enige dagen doet.
Bolletjestrui of niet , klassement of niet , het is het enorm trotse gevoel dat je mij ( en ons ) als Zeeuw geeft dat onverminderd groot is.

Je bent een eindbaas , Go Johnny Go.
Pieterse - 22-07-2011 | 13:25

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Arjen Robben moet strafschoppen blijven nemen
Zie ook: Arjen Robben nu Arjen Floppen

Weblogs