Niek Barra hoopt na een blessure aan zijn schouder zondag weer van de partij te zijn in de derby tegen Breskens. foto Peter Nicolai
In juni ging Barra na een slepende blessure onder het mes. De 22-jarige medewerker bij Albert Heijn in Oostburg werd geopereerd aan zijn schouder. "De schouderbanden waren afgescheurd. Het was een blessure die ik twee jaar geleden had opgelopen tegen Biervliet. In het ziekenhuis van Knokke dachten ze dat mijn schouder gekneusd was. Maar de pijn bleef. In Oostburg kreeg ik twee keer een injectie, maar ook dat haalde weinig uit."
Uiteindelijk constateerde een specialist in Brugge dat de schouderbanden af waren. "Ik ben blij dat ik nu eindelijk geholpen ben, want de kracht in de schouder werd minder en op het laatst werd ik elke ochtend wakker van de pijn."
Niek Barra komt uit een echt voetbalnest. Zijn vader is penningmeester bij de rood-zwarten, zijn achttienjarige zusje speelt in het combinatie-elftal van Sluis en Oostburg en zijn moeder is een fanatiek supporter. "Zij is erg nadrukkelijk aanwezig langs de lijn. Mijn vader is meer van de bespreking achteraf. Zo van: 'je speelde goed', gevolgd door een paar 'maren'. Meestal gaan zijn adviezen het ene oor in en het andere uit. Maar als hij gelijk heeft, doe ik er mijn voordeel mee."
Ruim twee jaar geleden promoveerde Oostburg naar de vierde klasse na een beslissingswedstrijd tegen Sluiskil (2-1). Barra was er toen niet bij. "Ik zat voor mijn praktijkexamen cios in Frankrijk. Balen natuurlijk, want ik had een heel jaar lang meegewerkt aan het succes. Vanuit Frankrijk had ik een open telefoonverbinding met mijn moeder, want ik wilde op de hoogte blijven van de ontwikkelingen."
De Oostburgers maakten een succesvolle overgang. In het eerste jaar eindigde de ploeg van trainer Wim Fenijn op de vierde plaats. Afgelopen seizoen werd Oostburg vijfde. "Dan doe je het toch goed", weet Barra. "De meest jongens komen van hier. We spelen al lang samen. De jongens van buitenaf zijn goed geïntegreerd en horen bij de groep. We hebben veel inzet en willen voor elkaar werken. Maar ook voetballend doen we het niet slecht. Onze nieuwe trainer, Marty Bekooy, brengt nog meer voetbal in de ploeg. Vroeger was het dikwijls lange ballen naar voren en durfden spelers niet altijd de bal op te eisen. Nu durven we op een medespeler in te spelen en is de balbehandeling omhoog gegaan. Dat geeft vertrouwen."
Tegen Robur kwam Oostburg twee keer op achterstand. De ploeg toonde echter veerkracht en kwam via doelpunten van Peter van de Linde en Davy Maes terug op gelijke hoogte. "Twee gouden spitsen. Peter staat en is sterk in de zestien, kan een actie maken en heeft een loeihard schot. Davy is een zwervende spits en zoekt de ruimte. Dat zij regelmatig scoren is ook een verdienste van de ploeg. Wij scoren niet veel, maar krijgen ook weinig doelpunten tegen. Daarom moeten we ook niet veel scoren om punten te pakken."
Zondag staat voor supporters en spelers de zwaar beladen clash tegen Breskens op de rol. "We willen altijd winnen van elkaar. Winst maakt een seizoen goed. Het is een derby waar iedereen naar uitkijkt. Iedereen is er mee bezig. Het beheerst in deze week je gedachten. Ik verwacht stevige duels, maar hoop wel op een sportieve wedstrijd waarbij de punten in Oostburg blijven. De statistieken spreken in ons voordeel, maar gelden niet voor deze ontmoeting. Ik hoop dat ik bij de eerste veertien zit en mijn invalbeurt krijg. Want tegen Breskens wil je altijd spelen."


Sorteer reacties














