Anne Flohil sterk op kunstgras

Auteur: door Sven Bakker |   maandag 06 september 2010 | 07:33 | Laatst bijgewerkt op: maandag 06 september 2010 | 07:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
VLISSINGEN - Bij het Thermphos Maeneblusscherstoernooi werden gisteren de finales op de kunstgrasbanen van MLTC afgewerkt, omdat de gravelbanen waren gereserveerd voor het Future- en het nationaal ranglijsttoernooi. Nadat Milou Flohil de finale van het ranglijsttoernooi had verloren, moest haar één jaar jongere zus Anne Flohil de finale in de vierde categorie spelen.
En dat deed de Oostkapelse met succes. Flohil versloeg Marie Aimée Habiyaremye met 7-5 6-3. In de 3-finale bij de mannen zou Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede het opnemen tegen Martijn Janssens, maar Van den Berge kreeg met een walkover de zege in de schoot geworpen.

Kim Houmes uit Domburg sloeg zich naar de eindoverwinning in de 5-categorie bij het vrouwenenkelspel. Houmes was ongeplaatst, evenals haar tegenstandster Carolien Volleman. Het werd een driesetter, de derde op een rij voor Volleman. Maar in tegenstelling tot de vorige twee leverde deze partij een verlies op voor Volleman: 2-6 6-2 6-0.

Eerder op de dag had Houmes ook al het dubbelspel in de 5 gewonnen, samen met Roos Slagboom. Houmes en Slagboom hadden geen partij aan Germaine Deckers en Yvette Delsing: 6-1 6-0.

Het gemengddubbelspel 4 kwam op naam van Nadine en Ronnie Hillebrand. Zij wonnen gisteren twee wedstrijden achter elkaar. Eerst werden Mireille Bergs en Marcel Baljeu met 6-1 6-2 verslagen, waarna ook Olette Luitwieler en Arjan Jonkman er in drie sets af moesten. Het werd 6-2 6-7 6-3. Michael Joosse en Coen de Water schreven het mannendubbelspel 5 op hun naam. Uit een schema met liefst zeventien koppels kwamen Joosse en De Water als winnaars naar boven door in de finale in drie sets te winnen van Sander Kats en Martijn van 't Westende: 4-6 7-5 6-4.

Daan van Kempen won bij het K5-jeugdtoernooi in Vlissingen het jongensenkelspel tot en met veertien jaar. De als eerste geplaatste Van Kempen, speler van Tebo uit Heinkenszand, verloor weliswaar de eerste set met 1-6 van Timo van Woenzel, maar herpakte zich in het tweede en derde bedrijf: 6-2 6-4.

Jeugdranglijstpunten waren er ook voor thuisspeler Daniël de Jonge, die het jongensenkelspel tot en met twaalf jaar won. De Jonge, die in de categorie tot en met veertien jaar pas in de halve finales verloor, had in de eindstrijd weinig te duchten van Yoël Oppatja. Het werd 6-0 6-2.

Bij de meisjes tot en met veertien jaar greep de als tweede geplaatste Pippi Erentreich naast de titel. Tegen Hanna Pijpers, als eerste ingeschaald, werd de eerste set in de tiebreak beslist, waarna het in de tweede set over was met het verzet van Erentreich: 7-6 6-1. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar verloor Noortje Hermanides in de eindstrijd van Charlotte Schonck: 3-6 2-6.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Ajax heeft Johan Cruijff dringender nodig dan ooit
zie ook: Ajax speelt deerniswekkend slecht

Weblogs