Als boerenzoon is Ko Brooijmans het werken met paarden met de paplepel in gegoten. De koetsier uit Tholen sloeg met zijn koppel Belgische koudbloedpaarden, Jenny en Greta van Bleijendaal, zijn slag op het zwaarste onderdeel, de trekpaardenproef.
Met de score van 48,4 punten eindigde Brooijmans met zijn bruinschimmels met een straatlengte voorsprong op de rest. De Thoolse aanspanning verdrong Niels Jansen uit Zoutelande, met Kobus van Fortuin en Karina van Roosjeshof voor de wagen, van de leiding en stond die nooit meer af.
,,Ik ben tussen de paarden opgegroeid'', aldus Brooijmans. ,,Er waren altijd paarden op de boerderij en dat is ook na de mechanisatie zo gebleven. Het fokken, opleiden en werken met Belgische trekpaarden is mij van kinds af aan bijgebracht. Mijn sterkste onderdeel is dan ook de trekproef. Daar zijn Belgische koudbloedpaarden geknipt voor.''
Met zijn tweede plaats in de eindrangschikking maakte Niels Janse het Zeeuwse succes compleet.
Bij het enkelspan was de Zeeuwse hoop gevestigd op Kevin Maljaars, die met Thomas van 't Laarbroek na de eerste dag als beste Zeeuw de derde plaats bezette. Een matige trekproef wierp de aanspanning uit Grijpskerke echter terug naar de zevende plaats in het eindklassement. Henk de Kam beschikte met Lucca van Ruithora over een sterke eindsprint. De menner uit Oostkapelle eindigde met de Rustic Avcres Macintosh-nazaat op een fraaie derde plaats.
Op Horses by the Sea was zaterdag ook volop ruimte voor de Zeeuwse dressuurtalenten. De finale van de Rabobank Talentenplan Dressuurcompetitie werd gekenmerkt door hoog niveau en geringe krachtsverschillen.
In de klasse Z eisten de zusjes Jessica en Chantal Nijpjes de hoofdrol voor zich op.
Jessica Nijpjes stuurde de ruin Vigo met 67,94 procent naar een nipte overwinning. De amazone uit Middelburg bleef haar tweelingzus Chantal met de Rubiquil-zoon William slechts zeventiende procent voor.
Het brons ging naar Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Valencia. Met de score van 66,47 procent onderstreepte de pas veertienjarige amazone uit Serooskerke en de Rubiquil-dochter hun nu al hoge niveau.
In de klasse M toonde Wilma Salm met de hengst Arrevederci dat het mislopen van de Zeeuwse titel als een incident moet worden gezien.
De amazone uit Yerserke stuurde de San Remo-zoon met 67,5 procent naar de zege. ,,Ja, jammer dat juist op het kampioenschap Arrevederci zich niet van zijn beste kant liet zien. Maar vandaag liet hij weer zien dat hij alles in zich heeft wat een dressuurpaard nodig heeft'', aldus Wilma salm.
De regerend Zeeuwse kampioene, Dinja van Liere, stuurde de Junior-zoon Diesel Fuel For Live met 65 procent rond naar het zilver. De combinatie uit Kapelle bewees daarmee klaar te zijn voor de nationale titelstrijd M2, die komend weekeinde in Ermelo wordt gehouden.
Het brons ging naar Natasja van Drongelen met de expressief bewegende ruin Vivaldi. De amazone uit Hoek, die met de Rubiquil-zoon de Zeeuwse kleuren op het NK in de categorie M1 verdedigt, toonde daarmee vormbehoud. ,,Door een polsblessure heb ik niet intensief kunnen trainen'', vertelde Van Drongelen na afloop. ,,Maar het liep toch lekker. Vivaldi werkte geweldig mee en gaf me een goed gevoel. Jammer van het grote verschil in punten tussen de beide juryleden. Ik hoop dat me dat op het NK bespaard blijft.''

















