Boutens gaat voor het allerhoogste

  donderdag 22 juli 2010 | 07:10 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 22 juli 2010 | 08:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto Ruben Oreel

foto Ruben Oreel

MIDDELBURG - Twee jaar geleden was er in Kortrijk een fraaie tiende plaats. Vorig jaar belandde indoorkarter Ruben Boutens tijdens het WK in Rio de Janeiro zelfs op het podium. Die derde plaats smaakt naar meer. Maar om nog hoger te eindigen, mag er helemaal niks fout gaan. "Als ik mijn prestatie in Rio kan evenaren, ben ik een heel tevreden mens", tempert de 18-jarige Middelburger de hoge verwachtingen.

De mondiale titelstrijd vindt vanaf volgende week dinsdag plaats in Phoenix. Boutens is inmiddels afgereisd naar de grootste stad in de Amerikaanse staat Arizona. Voor de viervoudig Zeeuws kampioen (twee keer bij de junioren en twee keer bij de senioren) is het nu vooral van belang om de WK-baan (de grootste in zijn soort) en de kart te leren kennen. De huurkarts waarmee de deelnemers rijden zijn voor iedereen hetzelfde. "Daardoor krijg je een zo eerlijk mogelijke wedstrijd. Natuurlijk kun je nog iets doen aan de afstelling van de motor en allerlei andere zaken, maar verder komt het vooral aan op je stuurmanskunst en je conditie."

Boutens werd gegrepen door het indoorkarten op een kinderfeestje. Daarna ging het hard. Hij bereikte razendsnel de nationale top. Dit jaar eindigde hij als tweede in de individuele landelijke competitie. Met zijn team Veersedam/IKM won hij inmiddels vijf jaar op rij de Zeeuwse titel. Landelijk was er dit seizoen in teamverband een tweede plaats in de eindstand. De jeugdige Walchenaar behoort dus ook tot de wereldtop. En dat levert aantrekkelijke voordeeltjes op. Zo hoeft Boutens vanwege zijn derde plaats in Rio dit keer het inschrijfgeld van vierhonderd euro niet te betalen. Toch zijn de materiaal-, trainings- en verblijfskosten dan nog hoog. "Reken maar op zo'n drieduizend euro voor een trip als deze. Gelukkig heb ik sponsors gevonden die eraan meebetalen, want anders was het niet te doen geweest."

De deelnemers op het WK komen uit zo'n vijftien landen, waaronder een aantal Europese maar ook uit de Verenigde Staten, Canada, Zuid-Amerika en een enkel Aziatisch land. Met ruim honderd karters gaan ze van start. "Dat wordt een enorme slijtageslag. Vijf dagen rijd je races van ongeveer een uur. Op de voorlaatste dag blijven de veertig beste rijders over. De finaledag rijden we met 25 man. Die race beslist over de titel."

Over zijn kansen op eremetaal wil Boutens niet speculeren. "Ik weet van mezelf dat ik bij de top zit. En natuurlijk ga ik voor het allerhoogste. Maar ik ga zeker niet roepen dat ik de titel pak. Alles moet meezitten: de kart, de baan, het wedstrijdverloop. En een beetje geluk is natuurlijk ook welkom."

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Ajax heeft Johan Cruijff dringender nodig dan ooit
zie ook: Ajax speelt deerniswekkend slecht

Weblogs