Van Ommen is vergroeid met GPC Vlissingen

Auteur: door Michiel Bouwman |   vrijdag 10 september 2010 | 07:27 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 10 september 2010 | 10:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Jeroen van Ommen gaat morgen met GPC Vlissingen op bezoek bij Zaamslag:

Jeroen van Ommen gaat morgen met GPC Vlissingen op bezoek bij Zaamslag: "Als we op een voetballende manier onze voorhoedespelers kunnen bereiken, liggen er kansen." foto Lex de Meester

VLISSINGEN - GPC Vlissingen begon het seizoen afgelopen weekend uitstekend met een 5-2-zege op Roda Boys.
Met die uitslag verraste het vriend en vijand, want de Vlissingse ploeg staat er niet om bekend veel te scoren. Verdediger Jeroen van Ommen (29) verklaart de ontwikkelingen bij zijn ploeg.

Van Ommen behoort als sinds zijn achttiende tot de eerste selectie en maakte de opmars van de derde naar de eerste klasse mee. Afgelopen zomer zag hij trainer André Maas vertrekken en Jurriaan van Poelje komen. "We spelen nu wat aanvallender dan vorig jaar en er zijn wat jongens met de trainer meegekomen. Alle nieuwelingen zijn daadwerkelijk versterkingen. Eerst hadden we twee, drie spelers die konden scoren, nu hebben we zes à zeven spelers die een goal kunnen maken", legt Van Ommen uit.

"De nieuwe jongens kunnen echt wel wat met een bal en zijn stuk voor stuk razendsnel. Daar word je ook op de training scherper van. Ik sta er liever niet tegen, tegen die ventjes van een meter. Het liefst heb ik een grote sterke spits als directe tegenstander."

GPC Vlissingen komt voor het vierde achtereenvolgende jaar uit in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Na twee sterke jaren, waarin de ploeg respectievelijk als zesde en zevende eindigde, wachtte vorig seizoen de ongeliefde nacompetitie nadat GPC met slechte veertien punten op de elfde plaats was geëindigd. Die nacompetitie werd zonder kleerscheuren doorstaan en dus maakt de club dit jaar het kwartet vol.

"We gaan meer punten dan vorig seizoen halen, dat weet ik zeker", stelt Van Ommen. Nog minimaal elf punten te gaan dus en vandaag is er een reële kans dat in en tegen Zaamslag de tweede driepunter wordt binnengehaald. Als dat het geval is, heeft de ploeg na twee wedstrijden al evenveel punten als vorig seizoen in de hele eerste seizoenshelft.

"Na de eerste periode weet je of je naar boven kunt kijken of dat het vechten tegen degradatie wordt. Dat voetbalt toch anders, als je niet meer naar beneden hoeft te kijken", zegt Van Ommen, die louter successen meemaakte met zijn club. "Nooit heb ik de ambitie gehad om ergens anders te kijken. Ik had het gevoel dat we met GPC stappen konden maken. Met spelers als Regilio Pinas en Robin de Pagter kon dat ook. De ambitie om te promoveren was er dus wel. En ik ben nog nooit gedegradeerd, hè!"

Vier jaar eersteklasser of niet; Van Ommen weet dat het plafond voorlopig niet hoger ligt. "Als je het hebt over de hoofdklasse, daar zijn we nog niet aan toe. De ploegen die afgelopen seizoen gepromoveerd zijn (Kloetinge, Heerjansdam, Rijsoord en Nieuw-Lekkerland) waren een maatje te groot voor ons."

En morgen? Zal GPC dan de betere zijn van Zaamslag? Van Ommen: "Voor de beker wonnen we met 0-3, maar nu zal het niet zo makkelijk gaan. Ze zullen meer gemotiveerd zijn. Als we op een voetballende manier onze voorhoedespelers kunnen bereiken liggen er kansen. Maar Zaamslag is vorig seizoen kampioen geworden. Ze proberen te voetballen, het is geen ploeg zoals Roda Boys, dat alleen maar de lange bal hanteert. Het is aan onze verdediging om volle bak druk naar voren te zetten. Mijn prognose? 1-2 voor ons."

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.