Zomegnan wil af van dopingschandalen tijdens de Giro en kiest net als de organisatie van de Ronde van Frankrijk voor een strenge aanpak. "We hebben een project anti- doping in het leven geroepen", liet hij de aanwezige sponsors weten. Op de vraag of er straks uiteindelijk meer controles dan bij de Tour worden uitgevoerd, volgde een veelbetekenende lach. "We willen op het gebied van dopingbestrijding de beste van de wereld zijn." Een aantal jaren geleden werd de organisatie van de Giro hevig bekritiseerd, toen sommige renners in de Tour de France wel op het gebruik van doping werden betrapt en in de Ronde van Italië niet.
Zomegnan liet verder weten dat de wildcards voor deelname aan de Giro komende maandag worden vergeven. Vier ploegen maken kans op een wildcard. De Nederlandse formaties van Vacansoleil (Johnny Hoogerland) en Skil Shimano hebben hierop hun hoop gevestigd, maar Zomegnan liet gisteren doorschemeren dat ze zich niet al te veel illusies hoeven te maken. "Dat wordt een moeilijk verhaal", zei hij, "en de ploegen zelf weten hoe moeilijk de situatie is."
De teams van Cervelo (Hushovd en Haussler) en BMC Racing Team (Ballan, Evans, Hincapie en Kroon) lijken zeker van een wildcard, terwijl ook de Franse equipes van Cofidis en Bbox Bouygues Telekom in de markt zijn. Daarnaast dingen drie Italiaanse pro-continentale ploegen mee naar de startbewijzen.
In totaal doen er 22 teams mee aan de Ronde van Italië. Dat betekent dat er op zaterdag 8 mei 198 renners aan het vertrek verschijnen in Amsterdam. Verder zal ook een aanzienlijke reclamekaravaan Amsterdam, Utrecht en Middelburg aandoen. Het gaat hierbij om zo'n veertig auto's. Als de Giro eenmaal weer in Italië neerstrijkt wordt dat aantal naar tachtig opgevoerd.
Yolanthe Cabau van Kasbergen, het gezicht van de Giro, kreeg gisteren tijdens de bijeenkomst veel aandacht. Daarnaast werden Amsterdam, Utrecht en Middelburg met name genoemd. Zomegnan heeft hoge verwachtingen van de etappes in Nederland. "Nederland is een fietsland en gaat zich op een grootse manier presenteren. Nederland kan een voorbeeld zijn voor de rest van de wereld."


















