,,Ik sta meer ontspannen en zekerder op mijn skeelers dan vroeger. Verder is het duidelijk te merken dat ik een hoger rendement uit mijn inspanningen haal. En ik probeer echt goed op belangrijke dingen te letten die ik tijdens de clinic heb geleerd. Dan gaat het om zaken zoals m'n houding door dieper te gaan zitten en het op de juiste manier afzetten met de skeelers", vertelt hij.
Koeman kwam zo'n elf jaar geleden in aanraking met het skeeleren. Indertijd kwam hij als schaatsliefhebber door gebrek aan ijs nauwelijks meer aan zijn trekken. Hij vond een alternatief in de schoenen op de ijzers met de wieltjes.
,,Bij mooi weer trek ik er iedere week wel een keer op uit. In het begin reed ik rondjes van een kilometer of vijf, maar inmiddels haal ik ook regelmatig afstanden van dertig tot veertig kilometer."
Hoewel zijn techniek voor zijn gevoel redelijk was, vond Koeman dat de fijne kneepjes toch wel enigszins mochten worden aangescherpt. En net zoals de meeste van de dik dertig andere deelnemers aan de clinic in Serooskerke schreef hij vooral in om het remmen fatsoenlijk onder de knie te krijgen.
,,Dat is in mijn geval prima gelukt. Ik ben nu in staat om op een verantwoorde manier vaart te minderen. Dat gebeurt door middel van de skitechniek, waarbij je je benen zo ver mogelijk uit elkaar doet en vervolgens door je knieën gaat. Daardoor kom je op de binnenkant van je wielen te staan en ga je meteen een stuk minder snel", legt Koeman uit.
Ook de sleepstop kwam aan bod, een rigoureuzere en ook riskantere manier om tot stilstand te komen. Daarbij gaat de voorste skeeler recht vooruit, terwijl de achterste vervolgens haaks wordt gezet. ,,Het is een perfecte methode om een noodstop te maken. Alleen moet je hopen dat je die niet al te vaak nodig hebt", aldus Koeman.
Tijdens de oefensessie, onder leiding van gediplomeerd skeelerleraar Andries Minderhoud, werd ook aandacht besteed aan onderdelen zoals de stabiliteit op de skeelers, het nemen van bochten en het rijden in een groep.
Koeman vond dat zowel de opbouw als de oefenstof van de clinic goed in elkaar stak. Tijdens de toertocht van Domburg on Wheels had hij half april nog weinig profijt van wat hij had geleerd, omdat de eerste sessie van de clinic in Serooskerke door noodweer letterlijk in het water viel. De herkansing was na het skeelerevenement in Domburg.
Koeman: ,,Zonder die training ging het in Domburg ook best lekker hoor. Maar ik ben blij dat ik heb gedaan. Iedereen die wel eens op skeelers staat, kan ik een dergelijk clinic dan ook van harte aanbevelen." De eerstvolgende skeelerclinic van deze krant is op 24 juni in Krabbendijke.


















