Thomas Dekker gebruikte vaker epo

  donderdag 29 juli 2010 | 14:12 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 juli 2010 | 14:20

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Thomas Dekker. ANP

Thomas Dekker. ANP

RIJSWIJK (ANP) - De geschorste wielrenner Thomas Dekker heeft meer dan eens doping gebruikt. ,,Het was niet één keer. Het was over een langere periode'', bekent de Nederlander in een interview dat donderdag is gepubliceerd op de website Cyclingnews.

Dekker zit momenteel een schorsing uit tot en met 1 juli 2011. De 25-jarige Noord-Hollander was de eerste renner die bij een hercontrole van een oude urinestaal positief op epo werd bevonden. Het leverde hem ontslag bij zijn ploeg Lotto op en een schorsing van twee jaar.

,,Ik voelde me onoverwinnelijk, leefde in een zeepbel en realiseerde me niet waarmee ik bezig was. Ik heb doping gebruikt in het verleden en dat is het verhaal. Ik heb er spijt van en wil schoon terugkeren in het peloton'', zegt hij.

Dekker is inmiddels verhuisd naar België en werkt naar eigen zeggen keihard aan zijn comeback. Onder anderen oud-bondscoach baanwielrennen Peter Pieters begeleidt hem.

De wielrenner beweert in het interview dat hij aan het einde van het jaar 2007 in de verleiding is gekomen om epo te gaan gebruiken. ,,Ik had die winter al last van mijn heup en voelde me ook niet lekker in het nieuwe team van Rabobank. Ik was mezelf niet meer en zocht mijn toevlucht in doping.''

Dekker weigert te zeggen hoe hij aan de epo kwam, hoe vaak hij injecteerde en wie hem hielpen. ,,Het volstaat om te zeggen dat ik doping heb gebruikt en alleen ik ben daarvoor verantwoordelijk geweest. Ik weet wat ik gedaan heb. Ik weet dus ook dat mijn overwinningen in de Ronde van Romandië en de Tirreno-Adriatico in 2007 zuiver waren.''

De renner stopte met de epo toen hij voor het seizoen 2009 op zoek moest naar een nieuwe ploeg. ,,Dat was niet zo moeilijk. Ik wilde dolgraag weer op de fiets zitten en mijn oude niveau halen. Toen ik bij Lotto een contract kreeg, heb ik doping meteen afgezworen. Het was een enorme opluchting.''

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Ajax heeft Johan Cruijff dringender nodig dan ooit
zie ook: Ajax speelt deerniswekkend slecht

Weblogs