Oostburg: Het Stadhuis

  donderdag 07 mei 2009 | 12:34 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 14 mei 2009 | 21:04

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het Stadhuis (inzet: Frieda en Bram de Windt krijgen uitleg van chefkok Kees Westveer) foto Camile Schelstraete

Het Stadhuis (inzet: Frieda en Bram de Windt krijgen uitleg van chefkok Kees Westveer) foto Camile Schelstraete

Het is een fantastische eetgelegenheid vol herinneringen en ik geniet er van elke maaltijd'. Frieda van Espen-de Windt was een van de 50 lezers die op de oproep om 'mee uit eten te gaan met de krant' heeft gereageerd.

Door de toevoeging dat het een plek vol herinneringen was, viel de keuze op haar: een lunch met Frieda en Bram in Het Stadhuis in Oostburg.

De tijd die tot de verbeelding van Frieda spreekt, ligt even terug. Het begon in 1936, toen haar vader, Urbain de Windt, het pand kocht en er een hotel-café van maakte. "Al mijn broers, zussen en ik zijn er geboren. Vanaf mijn 14e moest ik werken in de zaak. Ik heb van alles gedaan; ik ben kamermeisje geweest, heb in de bediening gestaan en maakte schoon. We serveerden ook wel eens eten, echt hoteleten. Elke keer hetzelfde: erwtjes met aardappels en biefstuk. Ach, het was een mooie tijd."

In de jaren negentig verkocht vader De Windt het pand aan 'Mario uit Cadzand'. Hij maakte er een Italiaans restaurant van. "Mario kon ook al zo lekker koken." Hij knapte de zaak netjes op, maakte er een eigentijds restaurant van met een professionele keuken.

Nog maar twee jaar geleden betrok Kees Westveer de zaak. Hij is chefkok en houdt ervan om streekproducten te gebruiken en om klassieke gerechten in een modern jasje te hullen. We verklappen het maar: Westveer is een vakman.

In de groene aspergesoep (6,- euro) geven de kaascroutons de soep net dat beetje extra wat de soep nodig heeft. Ook in de vissoep zitten kaascroutons, die anders van smaak en vorm zijn dan die in de aspergesoep. De vissoep is goed gevuld en romig (7,- euro). Bram bezweert dat hij de waarheid zal zeggen als het eten niet smaakt. "Want niemand heeft er iets aan als ik zeg dat de asperges lekker zijn, terwijl er kraak noch smaak aan zit. Maar deze zijn heerlijk."

De voorgerechten worden geprezen, de hoofdgerechten als het kan nog meer.

Het bordje van de gegrillde heilbot en zalm met asperges en een dyonaisesaus is een plaatje. De groenten, witlof in een bladerdeegvorm en worteltjes, zijn weggelegd in de vorm van een tulp. De asperges op Vlaamse wijze met beenham, eigarnituur, gestoofde krieltjes en een hollandaisesaus (19,50 euro) zijn volwaardig met zachtgewokte lamsoor.

Ik had geen betere keuze kunnen maken dan mijn Zeeuwse salade met lauwwarme asperges met kokkeltjes, mesheften (uit de schelp gehaald en licht geroosterd), oesters in tempura en een, naar ik denk, zachte notendressing (12,50 euro). Het is een lezerstip om in te lijsten.

Restaurant, koffiehuis Het Stadhuis, Zuidzandsestraat 7, 4501 AL Oostburg. tel: 0117-450402. Keuken elke dag geopend vanaf 12.00 uur. Dinsdag gesloten. Pinnen kan.

Prijs-kwaliteit: * * * * *

Entourage: * * * *

Bediening: * * * *

Horen, zien en ruiken: volgens Bram en Frieda kun je ook heel goed vegetarisch eten. Daar zijn we dit keer helaas niet aan toegekomen.

Conclusie: Lang niet altijd zijn we het eens met lezers. Dit keer wel.

Het Stadhuis was een aangename ontdekking.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dank voor de reactie en de tip. Het Verschil staat nu ook op onze lijst.
edith ramakers - 14-05-2009 | 21:04
Mijn vrouw en ik hebben dit restaurant al diverse malen bezocht voor zowel een lunch als een diner, samen of in gezelschap van familieleden. Hieruit moge blijken, dat wij er graag terugkomen.
Wat ons in het bijzonder aantrekt is de gezellige sfeer, de prettige en attente bediening en de voortreffelijke smaak en kwaliteit van het eten. En dat alles voor een zeer acceptabele prijs.
Een bezoekje aan Het Stadhuis is telkens weer een feest.
Jan & Nieneke den Herder
P.S.
Een tip:
Ga ook eens eten in het onlangs geopende restaurant Het Verschil, Willibrordusplein 18, Zoutelande. Een aanrader!!
Jan den Herder - 13-05-2009 | 13:34

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.