Goes: Nian Hao

  donderdag 04 maart 2010 | 13:33 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 14:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een boeddha waakt over de gasten van de royale zaak Nian Hao. foto Ronald den Dekker

Een boeddha waakt over de gasten van de royale zaak Nian Hao. foto Ronald den Dekker

De gastheren Lau (links) en Gé. foto's Ronald den Dekker

De gastheren Lau (links) en Gé. foto's Ronald den Dekker

1/2
start playing the slideshow

Nian Hao in Goes is zonder twijfel de beste Chinees uit de provincie. Dat meldde de Nederlandse restaurantgids Lekker. Een gewaagde kwalificatie voor een uitgestrekte provincie als Zeeland, met bijna in elk dorp een Chinees restaurant. We nemen met vier personen sterk deze zaterdagavond de proef op de som en stellen onszelf bij elk hapje de vraag: Heeft de Lekker gelijk?

Het hoge plafond doet prettig aan. Er hangen kroonluchters en felle spotjes. Er is veel licht binnen.

Op de tafels staan verse rozen en de stoelen zitten prettig voor kleine mensen. Een jonge serveerster heet ons welkom en regelt binnen een mum van tijd dat we iets te drinken hebben. Zo, dat zijn we gewend van Chinezen. Maar daarna moeten we geduld hebben. Na drie kwartier wachten, vangen we de blik van de serveerster en vragen om de menukaart. Het bakje kroepoek met kruiden is dan allang op, de drankjes ook.

Pas als de vriendelijk lachende Lau de touwtjes in handen neemt, komt er een prettig eettempo in. De zwakke start is vergeven.

We kiezen het meergangenmenu Nian Hao voor 32 euro per persoon en dat is alleen maar te bestellen voor vier personen per tafel. Dat komt voor ons goed uit.

We beginnen met een rijkgevulde, lichtgebonden soep van het huis. De hartige binnenkomer bevat opvallend veel fijngesneden groenten en Chinese doorzichtige vermicelli.

Daarna volgt tongfilet met garnaaltjes en krab in zoetzure pikante saus met knapperige groenten. De krab is een imitatiekrab, ofwel surimi.

Dat is jammer.

Het is het enige minpuntje van het voortreffelijke voorgerecht. De filet is mooi vast van structuur gebleven.

We vervolgen met ossehaas met verse aardbeiensaus. Normaal hou ik niet van vruchten bij mijn vlees, maar deze combinatie pakt wonderwel lekker uit. De aardbeiensaus is pittig gemaakt met chilisaus.

Nu pas volgt het hoofdgerecht. We krijgen bami en nasi met grote Chinese garnalen in pikante oester- en likeursaus. Lau steekt er de brand in en dat levert leuk spektakel op. De schotels zijn opgesierd met zeekraal. De kok schroomt niet om regionale producten te gebruiken. Daar houden we van.

De botermalse runderhaas met paprika in uien en zwarte bonensaus is een topper. Van het hoofdgerecht zijn alleen de stukjes pekingeend vrij fantasieloos. Ze worden in een jasje van beslag gepresenteerd.

De bami is wat lang doorgekookt en neigt naar papperigheid. Dat kan veel beter. De nasi daarentegen is heel lekker, droog en smaakvol met verse bosuitjes, precies zoals nasi moet zijn.

Lau begrijpt dat vier grand desserts te veel van het goede is. De porties waren allemaal royaal aan de maat. Daarvoor in de plaats krijgen we koffie van het huis. Dat is aardig.

Eigenaar Gé informeert na afloop nog of alles naar wens is geweest. Hij is amicaal en voorkomend en wil goed voor zijn gasten zorgen. Getrouwen worden tot de deur begeleid en nagezwaaid.

Nian Hao heeft ons blij verrast, maar we zijn er nog niet van overtuigd dat dit het beste Chinese restaurant van Zeeland is. Er is naar onze zin erg royaal met de kruidenbus gestrooid. We houden ons aanbevolen om tips van uw favoriete Chinese restaurant te ontvangen.

Nian Hao, Chinees-Indisch specialiteitenrestaurant: Wijngaardstraat 54-56-58, 4461 DD Goes. Telefoon 0113-214903, fax 0113-252413.

Prijs-kwaliteit: * * *

Bediening: * * *

Entourage: * * *

Horen, zien en ruiken: Nian Hao biedt alleen flessen water aan voor 4 euro per liter. Dat is jammer. Vandaar dat de prijs-kwaliteit verhouding niet op * * * * sterren is uitgekomen.

Conclusie: Nian Hao heeft veel te bieden, maar we zijn veeleisend en houden iets meer van puur Aziatisch eten.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik weet nog dat de keuken van nian hao in het tv programma de smaakpolitie te zien was en dat was echt erg vies. Het vet droop van het plafond. Hygienisch was het er toen dus niet.
franc - 11-11-2010 | 21:38
Ik heb hier een keer een stuk plastic in mijn loempia gehad. Toen ik ik dit aan het personeel kenbaar maakte werd het bordje meegenomen en werd ik verder compleet genegeerd. Ik ga hier nooit meer eten.
Edwin - 27-09-2010 | 08:47
Heel veel pretenties bij Nian Hao, maar ze maken het niet waar. Prijs-kwaliteit is matig en flexibiliteit afwezig.
Beter naar Golden House in Goes-Zuid, of Paradijsvogel in 's Gravenpolder.
Jaap - 25-09-2010 | 11:29
the golden house in goes zuid , ik zelf woon in 's-gravenpolder maar als ik chinees wil ga ik het daar altijd halen halen, heb elke chinees in goes en 's-gravenpolder al geprobeert ,maar mijn voorkeur blijft bij deze.
sabrina - 12-06-2010 | 22:49
Java Palace in Goes is veel beter
frans - 02-04-2010 | 09:38

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.