GOES - Hand op de knip
Makkelijk gevoel in brasserie D'Anvers

  zaterdag 19 januari 2008 | 03:22 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 19 januari 2008 | 08:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel houden na de dure decembermaand even de hand op de knip. Raymond probeerde zich aan een maximumbudget van 17,50 euro te houden in brasserie D'Anvers in Goes.

Eigenlijk zouden wij deze donderdagavond hier helemaal niet zitten. Een aantal collega's raakte meer dan enthousiast toen ik zei dat ik naar De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen wilde gaan. "Moet je doen, echt een heel aparte tent. Een belevenis!", klonk het uit meerdere kelen. Dat beloofde dus wat. Vol verwachting passeerden we het bord met 'keuken open tot 20.00 uur', maar eenmaal binnen voelden we al vrij snel nattigheid. Slechts een paar lichtjes in het café brandden en alleen een groepje stamgasten leek het gezellig te hebben. "Eten? Uh, dat gaat niet. De kok heeft griep", meldde de uitbater.

Aj. Nou, dan zoeken we maar iets twee kilometer verderop, in het centrum van Goes. We doen een rondje, bekijken wat menukaarten, maar gaan uiteindelijk vooral af op drukte. Brasserie D'Anvers zit nagenoeg vol, we krijgen het laatste tafeltje toegewezen.

Uitbaatster Jeanette Hillebrand toverde haar zaak De Zeekoe begin 2006 om in D'Anvers. "Want De Zeekoe werd vooral geassocieerd met vis. Wij wilden een nieuw concept, dat aansluit op de wens van vaste gasten die graag een wat meer bourgondische insteek zagen", vertelt ze.

De transformatie is geslaagd. Hoge en lage tafels wisselen elkaar af, donkerbruine tinten domineren en ook een blik op de kaart geeft je het gevoel dat alles hier 'lekker makkelijk' mag en kan. Het rumoer draagt nog eens extra aan dat idee bij.

Soms gaat het overigens net iets té gemakkelijk. De bediening moet vanwege de drukte flink aanpoten, wat weleens in wat gehaast serveren resulteert. Aan ons buurtafeltje worden de Vlaamse frites pas geserveerd als het vlees al voor de helft achter de kiezen zit.

We moeten ons aan een maximumbudget houden, maar D'Anvers maakt het ons gemakkelijk. Een gebakken Belgische dikbilentrecote van 250 gram met groene mosterdsaus is met 17,50 euro het duurste hoofdgerecht. De Vlaamse stoverij gegaard in Leffe-bier is met 14,50 euro het goedkoopst. Geen voorgerecht en nagerecht dus, dan houden we ons netjes aan de opgelegde regels.

De menukaart blinkt overigens uit in originaliteit. Het 'Gazet d'Anvers' geeft de gasten eerst een indruk van het verleden van dit eeuwenoude pand. Pas daarna worden de 'happers', 'hoofdhappers' en 'zoete snoeten' toegelicht. Mijn tafelgenote laat de Belgische dikbil aanrukken, ik ga voor een gegaarde kalfsborst met gestoofde komkommer en braadjus (16,50 euro). We krijgen allebei Vlaamse frites in een grappig vergietje en ook aan het bakje salade (met rode sla, hamreepjes en grove croutons) is aandacht besteed. Op beide borden zijn decoratieve pijnboompitjes en partjes chips aanwezig. De entrecote is meer dan mals, het vlees is ronduit heerlijk. Om over de mosterdsaus nog maar te zwijgen. Datzelfde geldt voor mijn kalfsborst, die 'puur natuur' wordt geserveerd. De gestoofde komkommerstukjes zijn niet zo bijzonder, ze missen smaak. Maar desondanks: een prima maaltijd voor een prima prijs. En eenmaal thuis constateren we op de bon ook nog eens een leuke meevaller. Beide hoofdgerechten zijn namelijk een euro goedkoper aangeslagen dan op de kaart was vermeld.

Brasserie D'Anvers, Magdalenastraat 7, Goes. Tel: 0113-251365. Geen website. Open: dinsdag tot en met zondag van 16.00 en 22.00 uur. Pinnen: ja.

Prijs-kwaliteit: ***

Entourage: ***

Bediening aan tafel: ***

Helderheid van de kaart: ***

Horen, zien en ruiken: D’Anvers geen PZC te zien. Nee, hier domine­ren Vlaamse dagbladen de kranten­bak. Want als je voor België gaat, moet je het natuurlijk ook goed doen.

Conclusie: D’Anvers verrast niet alleen omdat wij eigenlijk elders zouden eten. Na een dagje winkelen is het hier prima bijkomen.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.