KLOOSTERZANDE - Franse chansons en lalalaliedjes

  zaterdag 01 december 2007 | 07:24 | Laatst bijgewerkt op: maandag 05 januari 2009 | 10:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De kroonluchters geven De Linde een aparte uitstraling. foto Peter Nicolai

De kroonluchters geven De Linde een aparte uitstraling. foto Peter Nicolai

Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel besteden deze maand in deze restaurantrubriek aandacht aan hotel-restaurants. Raymond ging naar hotel De Linde in Kloosterzande.

Je kan er geen peil op trekken, zegt medewerkster Mandy van hotel-restaurant De Linde deze zondagavond enigszins verontschuldigend. We hebben ons net genesteld aan een tafeltje in de hoek van het eetgedeelte van De Linde. Op elk tafeltje brandt een kaarsje, maar we zijn en blijven vanavond helemaal alleen. "Gisteren zat het hier nog vol", zegt Mandy. Het is vanavond drukker aan de andere kant van de entree. In het café-gedeelte klinkt gezelligheid, met name gemaakt door leden van de plaatselijke voetbalclub Hontenisse. Waar wij het doen met Franse chansons, is het 'lalala'gehalte tien meter verderop niet van de lucht. En bij het verlaten van het café schroomt een van de voetballers er niet voor om een flinke boer te laten, waarna zijn vrouw of vriendin ons ziet zitten en er maar snel een verontschuldigend 'smakelijk eten' aan toevoegt.

Dat gedrag hebben uitbaters Karin Hamelink en Wilbey Lion natuurlijk niet in de hand, maar het is toch storend. Wellicht dat de deur dicht doen soelaas zou bieden, maar ik snap eigenlijk ook wel dat dit niet wordt gedaan. In dat geval zouden we echt helemaal alleen zitten, afgesloten van alles en iedereen. Overigens zorgt het warme interieur er voor dat we niet het gevoel hebben de enige eters te zijn.

Mijn tafelgenote laat als voorgerecht een carpaccio van ossenhaas met pesto, pijnboompitjes, bosui en twee zongedroogde tomaatjes (9,50 euro) aanrukken. Ze eet het flinterdunne vlees met smaak op. Ik ga voor een wildmenu (35 euro), waarbij ik uit drie voor-, drie hoofd- en drie nagerechten mag kiezen. Eerst kies ik voor een kwarteltje, dat is gevuld met gevogelte en appel en wordt omringd door rode ui, een kwarteleitje, sla en pijnboompitjes. Het zachte kwarteltje baadt in een milde portjus. Degelijk voorgerecht, goede starter voor mijn trio van haas, hert en wildzwijn. Het stukje haas is zoals het hoort: krachtig van smaak. De hertenbiefstuk mag er met een pepersausje best zijn, het wildzwijn legt het tegen zijn twee buurmannen af. Niet dat het zwijntje smakeloos is overigens.

De bijgeleverde herfstgarnituur (spruitjes, witlof, een taartje van rode kool en twee aardappelkroketjes) maken het hoofdgerecht tot echte winterse kost. Mijn tafelgenote laat haar mes moeiteloos door een flinke tournedos met gekarameliseerde sjalotten (23,50 euro), ondanks dat er geen kartels aanzitten. Haar vlees is lekker, maar het middelste gedeelte is echt nog te rauw om op te eten. Pas dan beseft ze dat haar ook niet is gevraagd hoe het vlees moest worden gebakken.

Ze eet haar nagerecht, een crème brûlee met peperkoek en kaneelijs (hoorde eigenlijk bij mijn wildmenu) met veel meer smaak op. Mijn drie stukken brie met walnoten, balsamicostroop en geroosterd rozijnenbrood (8 euro) zijn meer dan een stevige en prima afsluiter.


Hotel De Linde, Hulsterweg 47, Kloosterzande. Tel: 0114-681320. www.hoteldelinde.com. Dagelijks open van 11.30 tot 21.00 uur. Pinnen: ja. Rokersvrij: nee. Rolstoelers: Slapen is problematisch, er is geen lift naar de eerste etage.


Beoordeling

Prijs-kwaliteit: ***1/2

Entourage: **1/2

Bediening aan tafel: ***

Helderheid van de kaart: ****

Horen, zien en ruiken: een eetzaal die wordt gedomineerd door prachtige kroonluchters. Over het interieur is onmiskenbaar nagedacht.

Conclusie: Het restaurantgedeelte van De Linde heeft een klasse-uitstraling, maar het geluid vanuit het café haalt die deze avond wat onderuit. Neemt niet weg dat we lekker hebben gegeten.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.