Voorkant van Spectrum snel geboren

  zaterdag 19 september 2009 | 03:34 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 19 september 2009 | 05:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Niet altijd is een idee voor de voorkant van de Spectrumbijlage zo snel geboren als deze zaterdag.

Dat er op de voorkant iets over de expositie van Hans Warren te zien zou zijn, was al enige tijd geleden zonneklaar. Een van de onderwerpen voor deze bijlage zou over de samenstelling en de totstandkoming van de tentoonstelling gaan. De voorkant zou op zichzelf moeten kunnen staan. Het beeld vertelt het verhaal.

PZC-verslaggever Jan van Damme ontmoette vorige week Mario Molenaar en Ronald Rijkse in de souterrain van de Zeeuwse bibliotheek. Molenaar en Rijkse bogen zich over de literaire erfenis Hans Warren en troffen in de Zeeuwse bibliotheek de laatste voorbereidingen voor de expositie ter gelegenheid van het laatste deel van het Geheim Dagboek van Hans Warren.

Van Damme's oog viel op het schilderij met de drie vrijgesneden hoofden van Hans Warren. Hij had het schilderij van Bart Domburg (uit 1998) nog nooit eerder gezien. Van Damme werd door de schoonheid en de eenvoud getroffen. "Het had bovendien iets grappigs" , zegt hij.

Hij zag er een voorkant van Spectrum in. En omdat de expositie draait om de dagboekenreeks van de op 19 december 2001 overleden Hans Warren, monteerde de infographic afdeling van de PZC er voor de voorpagina van Spectrum een handgeschreven bladzijde uit Warrens cahier onder. Daarna volgden de verwijzigingen naar de inhoud van het katern.

Warren staat er sprekend op. Het is een geslaagde voorkant. En niet alleen omdat het een mooie voorkant is. In een oogopslag is duidelijk dat het om de schrijver, dichter en kunstverzamelaar Warren gaat en om zijn dagboeken.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.