Eerste harthulp op de mobiele telefoon

  dinsdag 23 maart 2010 | 15:56

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een defibrillator. ANP

Een defibrillator. ANP

DEN HAAG (ANP) - Mensen met mobiel internet op hun telefoon kunnen sinds deze week op www.AED4.eu vinden waar de dichtstbijzijnde automatische externe defibrillator (AED) hangt. Een AED kan levensreddend zijn als iemand een hartstilstand krijgt, al is het doeltreffend gebruik van de apparaten niet geheel onomstreden.

De site, die als zogeheten app te downloaden is, geeft niet alleen aan waar een AED te vinden is, maar leidt degene die het apparaat zoekt er ook naar toe via een meebewegend kaartje. Daarnaast biedt de site een filmpje waarin zo kort en eenvoudig mogelijk wordt getoond hoe men een defibrillator moet gebruiken.

De internetpagina is een initiatief van het Rode Kruis, de vereniging IedereenEHBO en het Universitair Medisch Centrum St Radboud (UMC) in Nijmegen. In Nederland zijn volgens de makers meer dan 20.000 AED's in gebruik, maar ze zijn niet altijd makkelijk te vinden. Het Rode Kruis gaat controleren of op de locaties die de site noemt ook echt een werkend apparaat hangt. Het is de bedoeling om het programma wereldwijd uit te rollen, aldus het UMC.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.