Oman

Auteur: Wim Hofman |   maandag 23 januari 2012 | 12:50 | Laatst bijgewerkt op: maandag 23 januari 2012 | 12:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Oman is een mooi en warm land aan de zuidkant van het Arabische schiereiland.
Je hebt er bergen met diepe ravijnen met daarin dorpjes, waterkanaaltjes, dadelpalmen; er zijn rotswoestijnen, een zandwoestijn, mooie stranden met flamingo's, duizenden krabbetjes en schildpadden. De mensen van dat land zijn mooi gekleed, vooral de vrouwen met hun geborduurde broeken, mantelachtige jurken en sluiers. Oman wordt nu al jaren geregeerd door Sultan Ibn Qaboos. Hij heeft een moskee laten bouwen, groot, bekleed met marmer. Binnen ligt een groot tapijt. Het duurt wel een week, voordat het gestofzuigd is. Men zegt dat zeshonderd vrouwen er vier jaar aan geknoopt hebben. De sultan heeft in Engeland gestudeerd en daarom zijn er in de hoofdstad gazons langs de wegen. Er zijn rotondes met in het midden grote sculpturen van herten of een grote Arabische koffiekan. Hij brengt elektriciteit naar de dorpen, hij laat wegen aanleggen, zorgt voor scholen en ziekenhuizen. Hij bevordert de visvangst. Hij houdt van schepen. Op het strand bij de stad Sur worden op zijn instigatie traditionele Arabische schepen gebouwd, op de oude manier en op de scheepswerven ruik je hout, haaientraan, hars. Men begint de bouw met het neerleggen van een lange teakhouten balk, daarop komen de spanten en daaraan spijkert men met spijkers van wel een paar decimeter planken vast. De sultan heeft echter onlangs hier in Vlissingen een modern luxueus jacht laten bouwen. Ik vind het niet vreemd dat koningin Beatrix bij hem op bezoek gaat. Ze is per slot van rekening ook de markiezin van Vlissingen. En ze houdt van schepen. Ik herinner me nog dat ze vroeger in Vlissingen een paar oorlogsbodems te water liet en ze een behouden vaart wenste. Het zou me niet verbazen als ze met Sultan Ibn Qaboos nog eens een tochtje zou maken op de schitterende oceaan, bijvoorbeeld om naar dolfijnen of walvissen te kijken, want die zitten daar ook, bij Oman.

Meer Wim Hofman

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.