Chip

Auteur: door Marleen Blommaert |   dinsdag 08 juni 2010 | 07:23 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 30 juni 2010 | 19:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Onlangs reed ik van Goes naar Hulst. Een enkele keer doe ik dat, meestal om een logee van de trein te halen.
We wonen hier in 'splendid isolation', maar dat heeft ook een prijs; dat je al gauw een halve dag kwijt bent, als je ergens naartoe wilt. Laatst moest ik naar Amsterdam. De vertrouwde strippenkaart was niet meer geldig in onze hoofdstad, dus moest ik een OV-chipkaart aan zien te schaffen. Ik bedacht dit bijna een week tevoren, wat toch redelijk op tijd is. Een rondgang langs kennissen leerde, dat je een gratis OV-chip via de gemeente kon krijgen. Daar hielpen ze mij uit de droom: 'Nee, mevrouw, dát is iets van de pro-vin-cie'. Waarbij het woord 'provincie' op zodanig werd uitgesproken, dat ook echt gevreesd moet worden voor het voortbestaan van deze bestuurslaag.

De volgende halte werd internet, www.ov-chipkaart.nl. Een persoonlijke kaart bestellen zou weken duren, dus daar was ik te laat mee. Een anonieme kaart dan maar. Die bestaan ook moet u weten. Ik kon keurig mijn adres en postcode intikken op de site. Dan zou ik zien waar ik de felbegeerde kaart kon aanschaffen. Je mag ook de straal aangeven die je fijn vindt, bijvoorbeeld binnen 5 kilometer. Aangezien ik naar de vijftig dender, ben ik realist en kies ik voor een straal van meer dan 50 kilometer. De pagina laadt en het antwoord is …. 'ER ZIJN GEEN LOCATIES GEVONDEN BIJ DIT ADRES.'

Ongelovig staar ik naar het scherm. Dit is logisch gesproken niet mogelijk, tenzij er stiekem een zwarte lijst voor Zeeuws-Vlamingen is aangelegd. Misschien zit het in 'anoniem'. Dat werkt hier niet. Hier weet iedereen immers alles van iedereen.

Tenslotte heb ik er één in Amsterdam gekocht en eerlijk, het werkt fantastisch, al heb ik geen idee wat mijn reis kostte. Maar ook dat is geheel van deze tijd. Mocht u dit jaar nog naar onze hoofdstad willen en daar gaan trammen of bussen, zoek het ruim van tevoren even uit.

Meer Marleen Blommaert

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beetje late reactie, maar toch nog even dit:
een oude vriendin (leeftijd) van mij woont op Goeree, en om haar persoonlijke OV-chipkaart te activeren moest ze naar Rotterdam... En laat nu al het openbaar vervoer in Rotterdam en omgeving enkel en alleen met een chipkaart te betalen zijn. Fijn hè?
Jet - 30-06-2010 | 17:25

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.