Een politiek gerecht

  dinsdag 01 juni 2010 | 07:32 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 01 juni 2010 | 07:36

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

Ik ben een nieuwsjunk en verslaafd aan politiek, mijn hele leven lang al. Het gebeurde vroeger wel, in een grijs verleden, lang voor internet en mobieltjes, dat we ergens in de binnenlanden van Italië op vakantie waren. Ik kreeg dan na twee dagen spontaan uitslag van het gebrek aan leesbare kranten.

In dit tijdperk is geen nieuws en geen politiek echter ondenkbaar geworden, in welk binnenland dan ook. Zo worden wij dan ook bijna dagelijks verblijd met een parade van politieke kopstukken.

Kopstukken, raar woord eigenlijk. Het doet mij denken aan 'koppoters', de eerste tekeningen van mensenkinderen die mensen tekenen. Ze bestaan uit een enorm hoofd, dat zonder de hulp van een romp of ruggengraat op twee zeer dunne streepjes rust, die de beentjes voorstellen. Meestal piepkleine oogjes, een grote mond en geen oren.

Maar terug naar de politieke kopstukken. Het vreemde geval doet zich voor, dat ik een beetje vermoeidheidsverschijnselen begin te vertonen dezer dagen, met name voor het politieke nieuws. En dat nog wel in aanloop naar de verkiezingen en dat is vreemd. Het zoveelste debat, het zoveelste interview, maar nieuws of informatie bevat het niet of nauwelijks, verzucht ik thuis.

Wat zie ik? In politieke theatershows worden, in voorgekookte oneliners, dezelfde mantra's gereciteerd: 'U krijgt 1 minuut om de financiële crisis op te lossen, gaat uw gang. U liegt. De problemen in het onderwijs, u krijgt 30 seconden, nu graag. U kijkt zo lief. Geen banen?, dat komt door het CPB. Niet duurzaam?, dat komt door het CPB. U weet het niet? U gaat terug naar af. Goed grapje? U mag twee plaatsen vooruit'.

Wat ik zou wensen, is een onsje authenticiteit, een snufje oprechtheid, 1 blikje wijsheid en een handvol verbinding. Dit recept leidt volgens mij tot een heerlijk en voedzaam gerecht waar wij kiezers naar snakken. En zo niet, dan ga ik voortaan tekenen met de kinders, die het stadium van de koppoters overigens allang voorbij zijn. Misschien sowieso een goed idee.

Meer Marleen Blommaert

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Een heel goed idee, Marleen. Als er weer zo'n debat op tv komt schakel ik gelijk over. Ik word er niet goed van. Ik hoef dat niet meer te zien, ik weet toch al op wie ik stem.
corrie van der hart - 05-06-2010 | 22:30

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.