Op weg naar Kerst

  dinsdag 06 december 2011 | 08:03 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 06 december 2011 | 08:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De lucht kleurt vaalbeige, alsof je per ongeluk een drupje oker in het helderste blauw of wit hebt laten vallen.

Een vuile kleur. Ik vraag me af wanneer de eerste winterse neerslag komt. Ik word op mijn wenken bediend want met korte intermezzo's en een enkele felle opklaring is de gehele dag een aaneenschakeling van hagelbuien. Het sinterklaaspapier zit al in de papierbak, alle schemerlampen zijn de hele dag aan. Mijn dochter ligt hangerig en ziekjes in ons bed. De katten, leunend tegen de kachel, kijken me verwijtend aan. Een kille dag na een warme avond. Mijn gedachten gaan terug naar de surpriseavond, waar iedereen overladen werd met cadeaus en veel lekkers.

Het is eigenlijk een vreselijk feest dat niet in deze tijd past. Dagenlang shoppen voor cadeautjes, dichten en knutselen. Bovendien is ergens het 'inpakken in cadeaupapier' uit de winkels verdwenen. In het gunstigste geval krijgt u een dotje papier erbij. Alleen in de speciaalzaak in kookartikelen en de boekhandel wordt dit nog gedaan. Met als gevolg dat er nog een halve dag opgaat aan inpakken. Ook de weekendwas moet nog gedaan worden en aangezien ik een goed gevulde soep beloofd heb, moeten er ook nog wat keukenuren gedraaid worden.

Bijna op tijd ontvang ik mijn gasten: 'Nog héél even deze was opvouwen.' Maar dan kan het beginnen. Ieder jaar denk ik, een hoop gedoe. Maar het is het waard. Het is hilarisch iedere keer weer. Zo krijg ik dit jaar zwarte nagellak (oh wacht, die is niet voor jou!). Ik verklap een cadeau. De buurvrouw die voorzegt bij het voorlezen. Paps, die de uitdeelorde verstoort bij ieder boek dat hij krijgt. Hij verdrinkt er meteen in: oh geweldig! Kerst is waarschijnlijk makkelijker, 1 of 2 mooie cadeaus een beetje fancy ingepakt en hup je zwiert ze onder de boom: Klaar! Maar Sinterklaas is toch eigenlijk … veel leuker.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat een leuke, warme column weer, Marleen. Je columns vallen bij ons in goede aarde.

Ook vind ik het een eer samen met jou enige tijd op de website: www.zeeuwsgeboekt.nl gestaan te hebben. Ik met m'n eerste verhalenbundel en jij "met veel krimp".
In mijn genen zit ook nog wat Zeeuws- Vlaams, want m'n opa en oma kwamen er vandaan. ( 't Land van Axel) .

Met vriendelijke groet,

Jan de Jonge
Dolfijnstraat 12
4306 CZ Nieuwerkerk.
Jan de Jonge - 07-12-2011 | 09:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.