In dezelfde week dat ik, na heel lang, mijn diploma aan de academie voor journalistiek kreeg, stond er een vacature in het journalistenvakblad waarin het bisdom Den Bosch een verslaggever zocht. En hoewel ik als voormalig misdienaar goede papieren voor de functie had, heb ik tot mijn moeders verdriet niet gesolliciteerd.
Helaas voor haar, geen glorie over de familie met een zoon die koos voor katholiek missiewerk. In plaats daarvan verhuisde ik naar Zeeland om daar voor de regionale krant iets onduidelijks te gaan doen met internet.
Ik heb mijn moeder teleurgesteld. Misschien dat ik het een beetje goedmaak door hoofdredacteur te worden. Dat is tenminste een baan waar ze over kan babbelen met de vriendinnen van het kerkkoor. Daarnaast lijkt het mij ook wel een ontzettend relaxte baan.
Als hoofdredacteur kún je het niet erg druk hebben. Dat zie ik wel aan collega’s als Johan Derksen. Hoe je ook zapt op televisie, overal kom je de hoofdredacteur van Voetbal International tegen: in spelletjes, in panels en vooral heel vaak in kwaliteitsprogramma’s waar op niveau over voetbal, hamstringblessures en transfers wordt gesproken.
De hoofdredacteur van Opzij, Margriet van der Linden, heeft kennelijk nog wel gaten in de agenda die opgevuld kunnen worden: met het presenteren van Zomergasten, met meebabbelen in panels en op de radio en tv haar mening over van alles en nog wat geven. Haar voorgangster Cisca Dresselhuys was ook al niet van de buis te slaan, ondanks het feit dat zij gezegend was met een gezicht dat we met een journalistieke vakterm een 'radiogezicht' noemen. Ben je als ik een echte radioluisteraar, dan ken je ook de hoofdredacteur van de Vlaamse kwaliteitskrant De Morgen Yves Desmet. Hij heeft een drukke bijbaan als geweten van België waarin hij alle Belgische problemen -en die zijn altijd heel ingewikkeld- moet duiden op radio en tv.
Die mensen hebben kennelijk niks te doen op de redactie. Zeeën van tijd over. En dát lijkt me dus wel wat.
Alleen de hoofdredacteur van de PZC heeft het niet gemakkelijk. Die moet iedere dinsdag lezen of het wel door de beugel kan, wat Van der Heijden schrijft.
Dat lijkt me een lastige klus.


Sorteer reacties











