Yara mogelijk in beroep tegen hoge bekeuring

  zaterdag 04 september 2010 | 07:53 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 04 september 2010 | 09:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto ANP

Foto ANP

SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara in Sluiskil beslist begin volgende week of hoger beroep wordt aangetekend tegen de boete die het bedrijf donderdag is opgelegd door de rechtbank in Middelburg.
Yara-woordvoerder Jos van Damme noemde de uitspraak gisteren 'op z'n minst verrassend'. De rechter gaf Yara een hogere boete dan het Openbaar Ministerie had geëist. Yara moet 140.000 euro betalen, waarvan 60.000 euro voorwaardelijk. Het OM had een boete geëist van 100.000 euro.

Yara had in 2007 lekkages niet direct bij de vergunningverlener, de provincie, gemeld en de rechtbank achtte bewezen dat van augustus 2008 tot en met 5 januari 2009 te veel stikstof was geloosd. "We moeten het vonnis nog lezen", aldus Van Damme, "en overleggen begin volgende week met onze advocaat. We beslissen dan of we in hoger beroep gaan." Volgens Van Damme is er sprake van onduidelijke regelgeving, waarin justitie nog haar weg moet vinden. Yara is daar nu mee geconfronteerd. Andere chemische bedrijven hebben daar ook mee te maken. Zo wacht Dow Terneuzen nog altijd op resultaten van een milieuonderzoek waarvoor in 2008 een inval werd gedaan bij het bedrijf.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Het beste is nu al grote regionale basisscholen op te zetten en kleine te sluiten