Graauwenaar moet boete voor hennepplanten in tuin toch betalen

Auteur: door Jan Jaap Broekhuijsen |   dinsdag 09 februari 2010 | 07:39 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 09 februari 2010 | 14:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto ANP

Foto ANP

DEN HAAG - Een 48-jarige Graauwenaar heeft de boete van 260 euro die hij van de Middelburgse rechtbank kreeg omdat de politie bij toeval tweeëntwintig hennepplanten in zijn tuin aantrof, vergeefs aangevochten bij het Haagse gerechtshof. Het hof bepaalde gisteren in hoger beroep dat de boete blijft staan.

De energieleverancier van het veertig panden tellende blok waar de Grauwenaar woonde, had opgemerkt dat één van de huishoudens buitensporig veel energie verbruikte. Daardoor ontstond het vermoeden dat sprake was van een hennepkwekerij. In het blok werd inderdaad een kwekerij aangetroffen op 28 september 2007. Daarnaast stuitte het politieteam min of meer bij toeval ook op de 22 hennepplanten in de tuin van een andere bewoner: de 48-jarige Graauwenaar. Vervolgens ging de politie ook nog diens woning binnen en trof daar 64 gram weed en en twee veerdrukpistolen aan. Van die weed en de veerdrukpistolen werd de Graauwenaar, net als eerder bij de Middelburgse rechtbank vrijgesproken omdat die huiszoeking inderdaad onrechtmatig zou zijn geweest. Voor de aangetroffen planten buiten in de tuin goldt dat niet, vond ook het hof.

Het Openbaar Ministerie had tijdens de behandeling van het beroep twee weken geleden een iets mildere boete (200 euro) geëist, vanwege de lange duur van de zaak, maar het hof vond kennelijk (gezien de gedeeltelijke vrijspraak wegens het onrechtmatig verkregen bewijs) dat de Graauwenaar al mazzel genoeg had gehad.

De veerdrukpistolen en de weed waarvan de man was vrijgeproken, krijgt hij overigens niet meer terug: dat alles wordt vernietigd, zo heeft het gerechtshof ook bepaald.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dat komt misschien ook wel omdat een veerdrukwapen niets meer is dan een luchtbuks en laten die in Nederland nou net voor iedereen van 18 jaar een ouder vrij te bezitten zijn........
De beide wapens werden bovendien binnen aangetroffen dus hij heeft er ook geen verboden dingen mee gedaan. Ik begrijp dan ook niet waarom deze uberhaupt door de politie zijn mee genomen.
Chris - 09-02-2010 | 14:07
'Veerdrukpistolen' ? Bedoeld wordt waarschijnlijk 'luchtdrukpistolen', wat een meer gangbare term is.
Sinds wanneer zijn deze dingen illegaal, zolang ze niet op de openbare weg voorhanden zijn of op een voor het publiek toegankelijke plaats ??? In een woning is dat niet het geval.
Lijkt mij toch niet geheel volgens de regels dat deze dingen vernietigd zijn/worden.
Henk - 09-02-2010 | 12:22
vrijgesproken wegens onrechtmatig bewijs????????????????
Het was er toch! Dit is wat in dit land fout gaat. Als je de zaak bedonderd moet alles volgens de regels, maar als je volgens de regels gaat, dan wordt je bedonderd.
Wie gaat hier nu eens wat aan doen????
inwoner - 09-02-2010 | 11:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


poll

De Stelling

Hulst is te saai voor woorden
zie ook: Hulst moet promotie vooral richten op Belgen