Raad ziet toekomst stadhuis

Auteur: door Frank Gijsel |   donderdag 10 december 2009 | 07:40 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 10 december 2009 | 23:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
SLUIS - De meerderheid van de Sluise gemeenteraad heeft grote twijfels over het herinrichten van de Sint Baafskerk in Aardenburg tot een multifunctionele culturele accommodatie. Op de PvdA na ondersteunden alle fracties het plan van de actiegroep Behoud Stadhuis Aardenburg om het voormalige gemeentehuis in te richten als multifunctioneel centrum.
Woordvoerder Jan de Ridder van de actiegroep pleitte als inspreker voor het onderbrengen van onder meer het museum, het dorpshuis en het stadsarchief in het voormalige stadhuis. De actiegroep wil helpen bij het vinden van participanten en het aanboren van subsidiebronnen. Met wat meer tijd moet dat succes opleveren, verwacht de actiegroep. Bovendien besparen diverse overheden een miljoen voor een aanbouw aan de Sint Baafskerk.

De meeste commissieleden konden zich in het betoog van De Ridder vinden. Ze vonden het rapport van bureau Hypsos, waarin alle mogelijkheden nader zijn bekeken, te weinig onderbouwd. Grote twijfels zijn er over de toezegging van subsidies en de schatting van het te verwachten aantal van 25.000 jaarlijkse bezoekers in de aangepaste Sint Baafs.

Wethouder Maria le Roy deelde mee dat de gemeente niet van plan is om gebouwen te verkopen om de opbrengst ervan te investeren in de Sint Baafskerk. Ze wees de commissieleden er op dat de gemeenteraad eerder zelf aangaf tegen uitstel van de besluitvorming te zijn. Ze vroeg de gemeentebestuurders om geloof in het project. Door deelname van meerdere partners bij de aanpassing van de Sint Baafskerk zijn er meer mogelijkheden voor exploitatie, betoogde Le Roy. "Er is onderzoek gedaan naar subsidiemogelijkheden en er zijn partijen die willen investeren. Uitvoering van de plannen in de kerk is dus kansrijk." Le Roy zag niets in een referendum om de bevolking van Aardenburg te raadplegen. Ze riep de raad op zijn eigen verantwoordelijkheid te nemen.

De meeste commissieleden willen besluitvorming liever uitstellen en de mening van de bevolking peilen. Bij nader inzien twijfelen ze aan de financiële onderbouwing van de Sint-Baafsplannen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Meneer Enter, leuk he gal spuiten!? Kom eens met een nuttige bijdrage!

a! En wat is er verkeerd aan om van kosten af te komen? Als je dat ook al verkeerd vind van een gemeentebestuur snap ik jou helemaal niet Expat.
enter - 16-10-2009 | 09:37
Wordt deze kans voor Aardenburg ook weer verpest door enkele pessimisten die tegen alles protesteren wat een ander aanbrengt. Ze mogen blij zijn dat niettegenstaande de bezuinigingen van de Gemeente Aardenburg hierop de kans krijgt.
Zelf komen ze nooit met een uit te voeren voorstel, wel met kritiek.
enter - 15-10-2009 | 17:31
Kijk, ze worden verstandig. Twee dure explotatiepanden afstoten en investeren in de toekomst.
enter - 02-10-2009 | 10:21
Hoezo hechte gemeenschap. Het is een gat wat leeft van de roddels en achterklap.
enter - 30-09-2009 | 11:52
Hebben die niks beters te doen? De zwembad-soap is nog maar net afgelopen en nu beginnen ze weer. Er zijn ook nog andere kernen in de gemeente Sluis dan Aardenburg.
Gek dat ze altijd wensen hebben maar er niet bij weten te vertellen waar het geld vandaan moet komen.
enter - 29-09-2009 | 18:25
Wordt dit weer een nieuwe soap serie voor de gemeente?
enter - 29-09-2009 | 10:40
Frank - 10-12-2009 | 23:58
He,he... de raad wordt eindelijk wakker en stemd niet in met weer zo'n financieel fiasco alds de euregiotuinen en Sluis aan Zee. Nu maar hopen dat ze dit volhouden, en die Le Roy met haar grootheidswaanzin gaat gelukkig weg.
enter - 10-12-2009 | 09:12

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


poll

De Stelling

Hulst is te saai voor woorden
zie ook: Hulst moet promotie vooral richten op Belgen