Ontpoldering bij Zwin gaat door

Auteur: door René Hoonhorst |   vrijdag 12 december 2008 | 07:18 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 09 januari 2009 | 22:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
SLUIS - Officieel hebben gemeentebestuurders van Knokke-Heist en de actiegroep Red onze Polder zich nog niet neergelegd bij opgave van de Willem Leopoldpolder. Maar zowel de gemeente als de actiegroep heeft begrepen dat het kabinet van de Vlaamse Gemeenschap al lang een besluit heeft genomen. "Minister van leefmilieu Hilde Crevits heeft ons enkele maanden geleden onomwonden laten weten dat we hoog of laag kunnen springen: ontpoldering staat vast.
Geen reden om Red onze Polder op te heffen. Samen met de gemeente moeten we zorgen dat het Vlaamse kabinet de ontpoldering beperkt tot 120 hectare en niet meer natuurcompensatie buiten dat gebied zoekt", meldt actievoerster Katleen Lanckriet.

Woordvoerder Jan Degroote bevestigt dat de gemeente ook inzet op het verbinden van strikte voorwaarden aan ontpoldering. Degroote geeft besmuikt toe dat Knokke-Heist het verzet tegen uitbreiding van het Zwinreservaat heeft laten varen. "Ontpoldering ligt ook aan deze kant van de grens heel gevoelig. De Vlaamse Gemeenschap is echter niet te vermurwen. We stellen dus nu als gemeente dat de ontpoldering beperkt blijft tot 120 hectare."

In dat areaal zijn dan ook de dijken inbegrepen. Bovendien mag de Zwingeul niet worden verlegd, omdat badplaats Knokke anders ruim een kilometer strand kwijtraakt, hebben burgemeester graaf Lippens en de zijnen laten weten. De wallen die om het nieuwe natuurgebied komen, mogen ook geen hoge muren zijn, maar moeten (re)creatief worden ingevuld, voegt Lanckriet er aan toe.

Voor het Sluise raadslid William Gijsel (Gemeentebelangen) zijn dat soort maatregelen niet meer dan een doekje voor het bloeden. Hij was onaangenaam verrast toen hij deze week hoorde dat de Willem Leopoldpolder in het Zwin toch ten prooi valt aan de zee. Uit 'goed nabuurschap' sluit Sluis zich bij het standpunt van Knokke aan, hoorde Gijsel burgemeester Jaap Sala deze week zeggen. "Het is een gelopen koers heb ik begrepen. Maar ik stel toch nog wat vragen om te horen hoe het precies zit."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Jammer dat de Vlamingen maar half zoveel lef en vechtlust hebben dan de Zeeuwen. Ik steun jullie 100 % in de actie "Red onze Polders"
Hubert Boonen - 09-01-2009 | 22:50
Wat is de drive achter dat ontpolderen? Hoe komt het dat er vrijwel iedere dag in de PZC een bijdrage staat over het ontpolderen? (weinig nieuws te brengen, dat zou kunnen)
Maar toch komt het iedere keer weer voor het voetlicht.
Zou de invloed van milieubewegingen zo groot zijn dat zelfs in een tijd dat de broekriem stevig aangehaald zal gaan worden, er nog geld wordt gestopt in het onder water laten lopen van land.
Dit zijn toch achterhaalde luxeprojecten van een kleine minderheid. Het stimuleren van de economie zou eerste prioriteit moeten zijn. Alle hens aan dek om werkgelegenheid te behouden, althans proberen, zodat Zeeland (of eigenlijk alleen Z-Vl en S-D) geen winderige vlaktes worden met veel, heel veel water. Water waaruit de wereld voor een groot deel al bestaat. (zeker zout)
Of geeft het de onmacht van bestuurders aan. Wel zwaar gesubsidieerde "natuurherstelprojecten" maar een veilige N61, ho maar dat krijgen we niet voor elkaar Het bestuur zou zich moeten realiseren dat ze niet alleen milieubewegingen vertegenwoordigd maar ook de (overgrote) rest van Zeeland.
Maar Middelburg is altijd al goed geweest in het uitgeven van andermans (rijk, eu)geld. Als ze zelf wat moeten uitgeven komt de zeeuwse zuunigheid weer naar boven.
quest - 12-12-2008 | 10:10
Als we zo doorgaan met ontpolderen en nieuwe natuur, hebben we geen probleem meer met leegloop. We zitten dan met z'n allen op een kluitje!
Bert - 12-12-2008 | 09:24

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Het beste is nu al grote regionale basisscholen op te zetten en kleine te sluiten