Woordvoerder Jan Degroote bevestigt dat de gemeente ook inzet op het verbinden van strikte voorwaarden aan ontpoldering. Degroote geeft besmuikt toe dat Knokke-Heist het verzet tegen uitbreiding van het Zwinreservaat heeft laten varen. "Ontpoldering ligt ook aan deze kant van de grens heel gevoelig. De Vlaamse Gemeenschap is echter niet te vermurwen. We stellen dus nu als gemeente dat de ontpoldering beperkt blijft tot 120 hectare."
In dat areaal zijn dan ook de dijken inbegrepen. Bovendien mag de Zwingeul niet worden verlegd, omdat badplaats Knokke anders ruim een kilometer strand kwijtraakt, hebben burgemeester graaf Lippens en de zijnen laten weten. De wallen die om het nieuwe natuurgebied komen, mogen ook geen hoge muren zijn, maar moeten (re)creatief worden ingevuld, voegt Lanckriet er aan toe.
Voor het Sluise raadslid William Gijsel (Gemeentebelangen) zijn dat soort maatregelen niet meer dan een doekje voor het bloeden. Hij was onaangenaam verrast toen hij deze week hoorde dat de Willem Leopoldpolder in het Zwin toch ten prooi valt aan de zee. Uit 'goed nabuurschap' sluit Sluis zich bij het standpunt van Knokke aan, hoorde Gijsel burgemeester Jaap Sala deze week zeggen. "Het is een gelopen koers heb ik begrepen. Maar ik stel toch nog wat vragen om te horen hoe het precies zit."


Sorteer reacties

















