Oostburg vreest verdwijnen buffer

Auteur: door René Hoonhorst |   donderdag 31 juli 2008 | 07:22 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 31 juli 2008 | 07:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
OOSTBURG - Bewoners van de Mr. P.C. Hennequinstraat en de Nieuwstraat in Oostburg maken bezwaar tegen het ontwerpbestemmingsplan Kom Oostburg.
De bewoners vrezen dat ze nieuwbouwwoningen in hun 'achtertuin' krijgen, omdat de gemeente de bestemming van een weiland wil wijzigen in woongebied. Bewoner Oscar van Beest heeft buren in de omgeving gemobiliseerd om bezwaar te maken tegen de bestemmingsplanwijziging. Hij kocht vorig jaar een woning aan de Hennequinstraat, nadat hij zich er van had verzekerd dat 'rust, ruimte en privacy' aan de achterkant van het pand was gewaarborgd. Hoewel hem destijds in het gemeentehuis werd gezegd dat er niets aan de situatie veranderde, is Van Beest nu toch bang dat de wijziging van een agrarische bestemming in een woonbestemming het eind van de groene buffer tussen de woningen en het Zwincollege inluidt.

Zijn buurtgenoten zijn het met hem eens en daarom werd een 'zienswijze' over het bestemmingsplan opgesteld. Behalve voor het verdwijnen van de buffer zijn de omwonenden bang voor aantasting van hun privacy en hun uitzicht, waardedaling van hun huizen, verstening van het dorp, afname van de verkeersveiligheid doordat er een extra kruispunt bij de Torenweidelaan moet komen en aantasting van het historische boerenwoonhuis met schuur, dat juist beschermd dorpsgezicht zou moeten zijn.

B en W van Sluis beantwoorden de zienswijzen na het verstrijken van de inspraaktermijn. Maar een woordvoerster van de gemeente meldt alvast dat de bestemmingsplanwijziging niet tot doel heeft nieuwe huizen te bouwen. "Er mag geen huis, schuur of garage in het weiland komen. Maar een pergola of een schommel kan wel."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Oostburg vreest verdwijnen buffer.. Keen :)
www.pzc.nl - 05-04-2011 | 10:33
Dus kan de nieuwe eigenaar van de mooie boerderij aan de Nieuwstraat zonder problemen in zijn achtertuin een pannenkoekenhuis met speeltuin openen.
lotje - 01-08-2008 | 09:41

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Het beste is nu al grote regionale basisscholen op te zetten en kleine te sluiten