Toestemming provincie nodig voor windmolens in Sluis

  woensdag 22 februari 2012 | 12:02 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 22 februari 2012 | 12:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto Indra Paasse

foto Indra Paasse

OOSTBURG - Het provinciale omgevingsplan moet worden gewijzigd om de bouw van nieuwe windturbines mogelijk te maken.
Het dagelijks provinciebestuur antwoordt dit op vragen van Statenlid François Babijn (Partij voor Zeeland).

B en W van Sluis willen de bouw van windmolens tot een maximale hoogte van vijftig meter toestaan in het oosten van de gemeente en op bedrijventerreinen in Breskens, Oostburg en Eede. Onder bewoners is daar veel verzet tegen, ingegeven door de eerdere bouw van vijf windturbines van tachtig meter hoog tussen Hoofdplaat en Breskens. B en W van Sluis willen echter de gemeente meer profileren op het gebied van duurzaamheid en vinden kleinere windturbines goed passen in het landschap. De windvisie waarin dit is verwoord, is momenteel in de inspraak, waarna de Sluise gemeenteraad erover beslist.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Het beste is nu al grote regionale basisscholen op te zetten en kleine te sluiten