Kamer wil niet meer verdiepen

Auteur: door Jeffrey Kutterink |   woensdag 29 juni 2011 | 07:40 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 29 juni 2011 | 10:25

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten


DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat er een eind komt aan de steeds terugkerende discussie over het verdiepen van de Westerschelde en het moeten nemen van natuurmaatregelen. Dat blijkt uit een rondgang die deze krant langs partijen in de Kamer heeft gemaakt.

Het parlement vindt het de hoogste tijd voor een nieuwe visie op de toekomst van het estuarium. Er is dan ook brede steun voor het voorstel van commissaris van de koningin Karla Peijs. Zij pleitte vorige week om in overleg met België, Vlaanderen en de Europese Commissie een nieuwe visie te maken op de toekomst van de Westerschelde. "Wat nu gebeurt, laat zien dat het rond de Westerschelde niet goed is geregeld", zegt Kamerlid Henk van Gerven (SP). "De groei van de industrie in België gaat ten koste van de natuur in Nederland. Dat kan niet langer doorgaan."

Ook PVV, CDA, PvdA en D66 denken er zo over. "Verder verdiepen en dus verbreden (lees: ontpolderen) is geen oplossing", vindt Ad Koppejan (CDA). "De Scheldeverdragen zijn duidelijk, maar niet zo best", reageert Richard de Mos (PVV). "We kunnen niet bezig blijven met deze discussie", aldus Lutz Jacobi (PvdA).pagina 2: 'Maasvlakte Zeebrugge oplossing'
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik ben voorstander om de Westerschelde nooit meer te verdiepen. De havenbaronnen van Antwerpen denken dat ze god him self zijn. Zorg maar dat Zeebrugge grotere schepen kan ontvangen. Zeeland wordt geconfronteerd met natuurschade en als compensatie moet er ontpoldert worden. Dit is strijd met wat de Zeeuwen willen. De Groene leugen heeft lang geregeerd in Zeeland. Nu blijft de Vogelbescherming door procederen. Mogelijk dat de Provincie eens naar de subside kan kijken. Want blijkbaar ontvangen zij teveel geld. Laat de sympatisanten het geld voor de procedure maar opbrengen.
Dit soort groeperingen hebben te lang gedramd, geschopt etc tegen zaken( mosselcultuur, fietsen langs de Westerschelde) die de echte Zeeuw belangrijk vindt
tollenaar - 29-06-2011 | 17:17
"De groei van de industrie in België gaat ten koste van de natuur in Nederland".
Zo is het.
We hebben daar de Belgen niet voor nodig.
Gebleken is dat we heel goed ZELF in staat zijn onze natuur naar de sodemieter te helpen.
Willem - 29-06-2011 | 16:17
En dan nu afspraken maken voor een beperkte periode en niet de volgende generatie ook met allerlei verplichtingen opzadelen.
joep - 29-06-2011 | 13:59
Als ze zo graag grote containerschepen willen ontvangen in Belgie, laat ze dan lekker uitwijken naar Zeebrugge: ligt direct aan zee!

Het probleem daar is echter dat het in het hol van Pluto ligt, en ze dus heel veel aan hun infrastructuur moeten doen, want dat is helemaal niks. En dat kost ze teveel geld, en daarom blijven ze maar koeren over uitdieping van de Westerschelde.

Het is mooi geweest, laat ze het nu maar zelf eens opknappen.
ikkeweer - 29-06-2011 | 11:58
Eindelijk eens een duidelijke visie.

Geen verdiepingen meer geen ontpolderen en eigenlijk zou hierbij ook moeten staan geen kunstmatig aangelegde natuurgebieden al dan niet deels ingericht door een project ontwikkelaar die er een vakantie park van maakt. huizen bouwen in de zg natuur is m.i. "tegennatuurlijk"
buurman - 29-06-2011 | 11:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.