Zeeuwen in de prijzen bij EuroSkills

  dinsdag 14 december 2010 | 07:07 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 14 december 2010 | 07:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto euroskills-team.nl

foto euroskills-team.nl

LISSABON - Drie jonge Zeeuwen hebben goed gepresteerd op de EuroSkills beroepenwedstrijden in Lissabon. Gudo Rijk uit Vogelwaarde behaalde een bronzen medaille in de categorie Sanitaire techniek.
Jeffrey Simonse uit Heinkenszand heeft op de laatste dag van EuroSkills 2010 de vierde plaats behaald in het vak tuinaanleg. In zijn team zat ook Roy van Delft uit Terhole die de vierdde plaats behaalde.

Het afgelopen jaar werd Jeffrey na regionale en nationale voorrondes Nederlands kampioen in zijn vak. Hij heeft de afgelopen maanden hard getraind voor de titel 'beste vakman /-vrouw van Europa'.

Het Nederlandse team bestond uit 42 kandidaten. In totaal streden ruim 450 kandidaten uit 27 landen in 51 vakken. Nederland behaalde 18 gouden, 4 zilveren en 4 bronzen medailles. Bovendien kunnen 22 Nederlandse jongeren zich excellent vakman noemen, door hun bovengemiddeld score.

EuroSkills zijn de Europese kampioenschappen voor het vakmanschap. Elke twee jaar strijden honderden jonge vakmensen in verschillende vakgebieden tegen elkaar om de titel 'beste vakman/ -vrouw van Europa'.

De wedstrijden promoten het beroepsonderwijs, bevorderen de vaktrots en de talentontwikkeling van jonge professionals.

Alle prestaties van het Nederlandse EuroSkillsteam zijn op internet terug te vinden op:

http://www.euroskills-team.nl/

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.