Rutte: zoeken naar alternatief voor ontpoldering Hedwige

  woensdag 27 oktober 2010 | 16:16 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 28 oktober 2010 | 08:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Premier Mark Rutte. foto ANP

Premier Mark Rutte. foto ANP

DEN HAAG - Het kabinet blijft zoeken naar alternatieven voor het onder water zetten van de Zeeuwse Hedwigepolder. Het gaat daarover overleggen met de Vlaamse en de Belgische regering.

Premier Mark Rutte zei dat vandaag in het debat over de regeringsverklaring. Hij ontkende dat het in strijd is met het verdrag over uitdiepen van de Westerschelde, waarin natuurcompensatie is opgenomen. "Ik hou me aan het verdrag, waarin staat dat partijen bij elkaar te rade kunnen gaan bij nieuwe inzichten. Wij vinden het noodzakelijk te kijken naar alternatieven."

In Vlaanderen is onrust ontstaan over de afspraak in het Nederlandse regeerakkoord om te zoeken naar alternatieven voor het verdrinken van de Hedwigepolder. De Belgische premier Yves Leterme benadrukte vorige week na een gesprek met Rutte dat Nederland zich aan de afspraken wil houden.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Rutte bedonderd, verdraaid en liegt alsof het gedrukt staat. Dat doet ie al jaren lang. Het is alleen zo zielig voor die mensen die in hem geloven. Maar ze zullen er snel achterkomen dat deze premier een ondemocratisch, polariserend en onfatsoenlijk man is die gemaakte afspraken niet na komt.
De Groene Waarheid - 27-10-2010 | 22:40
Gebruik bij ons het sportcomplex maar,dat van ons is toch afgebrand,zet het maar onder water,rondom ons is al natuurgebied dus geen kans op uitbreiding en groei,al jaren groot ruimtegebrek aan accomodatie bij v.v.Rillandia opgelost en door meer sociale controle bij LTC
Bathse Kreek misschien iets minder kans op herhaling van brandstichting.
Verhuizen wij wel naar het dorp en kunnen we met zijn allen weer wat rustiger slapen misschien.

Frank - 27-10-2010 | 22:11
Ik zie het als een poging van het kabinet Rutte om te voorkomen dat er echt domme, onherstelbare zaken uitgevoerd worden.
Geen zout water in de Hedwige,
geen zout water in de Perkpolderpolder,
geen zout water in de OudBreskensPolder,
geen grotere zoutwatervlakte in het Zwin.
Stop de aanleg van zgn. Nieuwe Natuur ,
stop de aanleg van historische dijken,
stop de reconstructie van elementen van de StaatsSpaanseLinies.
Gebruik het geld dat we zo uitsparen voor een optimalere zorg,
gebruik het geld dat we zo uitsparen voor een nog beter onderwijs,
gebruik het geld dat we zo uitsparen voor meer veiligheid.

guus langeraert - 27-10-2010 | 21:12
Een kleine overwinning voor de democartie!
pv - 27-10-2010 | 21:44
Dat heet voortschrijdend inzicht. Star vasthouden aan ontpoldering ten spijt.
odyssee - 27-10-2010 | 19:24

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.