ProRail zaait verwarring in Goes

Auteur: door René Schrier |   donderdag 06 mei 2010 | 07:36 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 06 mei 2010 | 07:47

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto Guido van der Heijden

foto Guido van der Heijden

MIDDELBURG - ProRail heeft geluidsmaatregelen voor de spoorlijn in Goes ter inzage gelegd, waarvan nu al vaststaat dat die nooit zullen worden uitgevoerd. In de stukken van ProRail wordt uitgegaan van de aanleg van geluidsschermen, terwijl ProRail met de provincie, Verkeer en Waterstaat, de gemeente Goes en Zeeland Seaports overeenstemming heeft over de aanleg van een betonnen bak op maaiveldhoogte.

Gedeputeerde Harry van Waveren vindt het op zijn zachtst gezegd 'buitengewoon merkwaardig en ook gewoon niet goed. Ik dacht dat we iets afgesproken hadden.'

Van de kant van ProRail verwijst woordvoerder Rob Hageman naar procedures. Volgens hem is ProRail wettelijk verplicht de meest doelmatige oplossing (zo veel mogelijk geluidsreductie voor zo weinig mogelijk geld) in procedure te brengen. Dat inmiddels overeenstemming is bereikt over een andere oplossing - de betonnen bak - doet daar niets aan af. Vervolgens kan daar in zienswijzen op gereageerd worden en dan komt volgens Hageman de betonnen bak aan de orde.

Van Waveren vindt het vreemd dat de provincie nu een zienswijze moet indienen, terwijl er overeenstemming bestaat over de bak. Dat betekent volgens hem ook dat mensen nu niet kunnen reageren op het alternatief van de betonnen bak, want dat ligt niet ter inzage. De gedeputeerde vindt dat niet correct: "Zo ga je ook niet om met maatschappelijke partijen als de gemeente en de provincie."

Ook Goes is niet blij. Het college van B en W heeft al een brief aan de gemeenteraad gestuurd om de kwestie uit te leggen. Wethouder Loes Meeuwisse: "We hebben op 15 april ProRail er nog op gewezen dat ze de betonnen bak mee moesten nemen in de stukken die ze ter inzage leggen. dat hebben ze niet gedaan. Dit kan verwarring geven."

Het ontwerp-geluidsaneringsprogramma 'Zeeuwse Lijn' dat ProRail ter inzage gelegd heeft, is te zien bij de gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal. Iedereen kan zienswijzen insturen tot en met 9 juni. ProRail houdt woensdag 19 mei in het dorpshuis in Krabbendijk en donderdag 20 mei in Terminus in Goes informatiebijeenkomsten, steeds om 19.30 uur. www.prorail.nl/zeeuwselijn

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
"Zo ga je ook niet om met maatschappelijke partijen als de gemeente en de provincie.", zegt gedeputeerde Harry van Waveren, over de zaak rond de betonnen bak. Gedeputeerde van Waveren vindt dit niet correct! Dat zeggen wij als omwonenden en belanghebbenden rond de Goese Schans al jaren: "Zo ga je niet om met omwonenden en belanghebbenden". Wij horen niets geen informatie. Wij krijgen niet eens een schriftelijke reactie op ons ingediend bezwaarschrift van de Provincie. Dat moeten wij uit de krant halen. En dan krijgen we nog te horen dat Gedeputeerde Staten goed communiceert en iedereen op de hoogte heeft gesteld! Daarnaast heeft gedeputeerde van Waveren een aanjaagteam geformeerd om de Goese Schans van de grond te krijgen, en er is een geheime overeenkomst uit voort gekomen. Een overeenkomst waar tot nog toe geen van de omwonenden of belanghebbenden inzage in hebben gekregen, hoewel er toch een wet "Openbaarheid van Bestuur " is! Gedeputeerde van Waveren vindt dat Pro Rail niet correct handelt? Dan kunnen wij ook nog wel een boekje open doen over het handelen van gedeputeerde van Waveren!

Suus - 06-05-2010 | 23:46
Als we geld over de balk moeten smijten met een betonnen bak moeten wij dat zeker doen geld zat in Goes.

Maar als je het goed wil doen gooi dan het spoor vanaf begin tot eind Goes onder de grond. Dat scheelt een hoop opstoppingen in de spits uren.

Wat ze nu gaan doen is een halve oplossing!

Ik snap niet waarom we niet een paar geluidschermen plaatsen is veel goedkoper.

Maar ja we willen geen geluidschermen. Het is geen gezicht.

Ik vind dat die mensen langs het spoor zeuren net of ze de hele dag naar buiten kijken.

Trouwens het spoor ligt er langer dan dat de mensen daar wonen. Je gaat toch ook niet bij bv Schiphol wonen en dan klagen over vliegtuigen!!!
freko - 06-05-2010 | 22:30
Prachtig staaltje van bureaucratie tot in het belachelijke doorgevoerd.
Als de wet dit inderdaad vereist - zoals ProRail stelt - dan moet die (EU ?) wet veranderen, want dit jaagt iedereen op kosten, veroorzaakt onduidelijkheid en laat alles onnodig langer duren.
MJT - 06-05-2010 | 10:23
Het beste voor Goes is geen treinen meer
Scotty - 06-05-2010 | 09:37
Ik dacht dat we iets afgesproken hadden..

Dit zegt al weer genoeg, je hebt het afgeproken en het staat zwart op wit of niet.

Ik vindt dat ze de omwonende moeten laten beslissen, die hebben er last of gemak van
en verder is het niet interesant..al zal geld zal wel weer de eindbeslissing geven.
goedkope oplossing en niemand blij , corrigeren en dus weer 2 x zo duur als gepland..
niets vreemds in deze
gekke henkie - 06-05-2010 | 10:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.