Honden laten de baas uit

Auteur: door Sheila van Doorsselaer |   maandag 22 maart 2010 | 07:17 | Laatst bijgewerkt op: maandag 22 maart 2010 | 09:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten



NIEUWVLIET - Nee, het is niet zomaar een beetje joggen met de hond op het strand; het is spórt en het heet canicross, oftewel terreinlopen met je hond.

Voor Nederland is het een betrekkelijk nieuwe tak van sport. In België is canicrossen mateloos populair. Bij de Belgen dus en die zijn nou eenmaal een beetje... apart.

Nieuwvliet had de Zeeuwse primeur. Daar verschenen gisteren ter hoogte van paviljoen De Boekanier 202 honden en hun bazen aan de start op het strand voor het canicross Beach Adventure. Het deelnemersveld bestond voornamelijk uit Belgen. Iedereen die een beetje fit is kan meedoen met canicross en dat geldt voor zowel hond als baas. Ras maakt niet uit; of het nou een herder is, een jack russell of een mopshond. Hoewel je met die laatste waarschijnlijk niet in de prijzen valt.

Vooraf werden de honden medisch gekeurd en werd gekeken of ze alle inentingen hadden. Vervolgens kregen ze een speciaal tuigje om dat met een elastische, schokdempende riem rond het middel van de baas was gebonden. En dan was het klaar voor de start... en rennen maar!
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het was idd een primeur, 's ochtends eerst wat regen maar gelukkig klaarde het op.
er was gewoon veel ambiance en veel bekijks, voor herhaling vatbaar ! ! !
Milton Savat - 22-03-2010 | 15:30
hoezo zijn belgen nu eenmaal een beetje .... apart ?
bent u zelf niet gewoon een beetje wereldvreemd ?
zoop - 22-03-2010 | 11:52
Het was een geweldige dag met heel veel hulp van alle leden van hondenschool Country Dogs uit Groede welke de organisatie van het evenement in handen hadden.
Het is voortreffelijk verlopen en iedereen was heel tevreden na de prijsuitreiking met vele prijzen, en zeker voor de kinderen welke wij als hondenvereniging goed in de bloemetjes gezet hebben !!!!!
Ingrid Schautteet - 22-03-2010 | 09:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.